Tepovanie v Ružinove

Upratujeme, čistiíme a hĺbkovo tepujeme po celom Ružinove. Popri tom naše profesionálne znalosti s extrakčným hĺbkovým tepovaním čalúneného nábytku a kobercov získavame už od svojho vzniku v roku 2006. Počas tejto doby sme nazbierali bohaté skúsenosti, ktoré veľmi radi pretavujeme do profesionálneho výsledku. Popritom vôbec nezálečí či chcete hĺbkové tepovanie čalúnenej sedačky, alebo behúňa v Ružinove. V prvom rade nemáme problém s odstránením zanesenej mastnoty na úchytoch rúk, alebo opierkach hlavy.  Ale ak odstraňujeme fľaky od krvi, jedla, kávy alebo zažratú nečistotu, vždy zároveň zbavíme Vašu sedačku roztočov a plesní. V podstate odstraňovanie roztočov a pliesní už máme zahrnuté v procese tepovania, pretože prášky ktoré používame, už túto zložku v sebe obsahujú. V poslednom kroku koberec alebo sedačku celú naimpregnujeme, aby zostal čistený kus nábytku dlhšie čistý a nabudúce sme ho ľahšie vyčistili.

Potrebujete tepovať v Ružinove – infolinka 0908437079

Vo svojom záujme nikdy nepodceňujte pravideľnú údržbu a tepovanie.  Inými slovami pravidelnou údržbou nedosahujete len čistý a hygienický životný priestor, ale taktiež niekoľkonásobne predlžujete životnosť jednotlivých kusov čalúneného nábytku. Koniec koncov čím viacej obyvateľov žije vo Vašom dome, tým pravidelnejšie by ste mali tepovať. Za prvé frekventované miestnosti, kde bývate s deťmi, zvieratami, alergikmi, astmatikmi by ste mali tepovať aspoň dvakrát do roka. Takúto frekvenciu čistenia udržujte aj v priestoroch s vysokým pohybom osôb. Na druhú stranu inak pristupujte k bežne zaťažovaným sedačkám a kobercom. Pri bežne zaťažovaných sedacích súpravách či kobercoch robte tepovanie raz za dvanásť mesiacov. Najnovšími štúdiami si to potvrdíte. 

Nemecký odborníci prišli s výskumom, ktorým rozpracovávajú problematiku prašnosti našich domácností a preniesli ju aj na tepovanie v Ružinove. Miestnosti, v ktorých máte položené koberce na celej podlahe, koncentrujete prachové častíce až o polovicu menej, ako v priestoroch, v ktorých máte pevnú podlahovú krytinu. Dokonca v miestnostiach, v ktorých sa viac pohybujete, prekročíte hranicu povolenej prašnosti 50 ľg prachových častíc na meter kubický vzduchu. Výskumníci tiež sledovali obytné priestory v domácnostiach, ako obývačka, spálňa alebo detská izba. Vzorku spravili s viac ako 100 domácnosťami a výsledky ukázali jednoznačne. V priestoroch s pevnou podlahou máte priemernú dennú prašnosť skoro šesťdesiatpäť ľg prachových častíc na kubický meter. Teda normohranica prekročíte o 15 ľg. Zatiaľ čo v miestnostiach s kobercami máte priemernú hodnotu okolo tridsať ľg. Z toho vyplýva, že v miestnostiach s kobercami a zácnlonami máte nižšiu prašnosť.

Potrebujete tepovanie niekde v Ružinove?

Hĺbkovo tepujeme po celom Ružinove, ale nemáme problém prísť, ak by ste potrebovali našu pomoc aj po celej Bratislave. Podľa našich bohatých skúseností  čistenie matracov, postelí, behúňov, gaučov, kresiel a taburetiek neodporúčame len alergikom, ale aj bežným domácnostiam. Totižto ak žijete v prašnom prostredí podstupujete riziko vzniku dýchacích ťažkostí a rôznych iných zdravotných ťažkostí. Samotné prachové častice nepredstavujú jediný problém, pretože na tieto častice sa nabaľujú aj výkale roztočov, spóry plesní a mikroorganizmov. Tieto okom neviditeľné jedy odstraňujeme ako automatickú súčasť tepovania bežnej špiny. Z gauča a koberca Vám odstránime hlboko zanesené znečistenie ale aj najrôznejšie fľaky.

Koberce tepujte pravidelne

V samotnej podstate prašnosť hlavne znížite pravideľným hĺbkovým tepovaním kobercov, stačí ale ak je prach v silnej vrstve. Čím dlhčie budete  tepovanie odkladať, tým viac znečistenia a prachu bude zatláčaných hlbčie do vlákien čalúnenia. Už v spomínanom výskume ale odborníci dokázali, že bytový prach sadá až do spodnej časti koberca. V tejto časti je zachytený a nevíri sa chodením ani vetraním, ako je tomu napríklad pri plávajúcej podlahe. Konečný záver spravili jednoznačný, zachytený prach v kobercoch nepredstavuje zdravotný problém pre obyvateľov domácnosti. Správu nenemecký experti vyslali jasne. Ak neumývate podlahu aspoň 2 x denne, koberec bude pre Vás určite najlepšou voľbou.

Koberce sú opatrenia vhodné hlavne pre ľudí s alergiou. V náveznosti na to výskumníci tiež ďalej zistili, že v kobercoch žije minimálne množstvo roztočov, takmer žiadne. Podstatou sú ich nedostatočné podmienky pre život v tomto prostredí. Náhodne je ich výskyt spôsobený hlavne padaním z postelí a sedačiek. V súvislosti s tým na kobercoch výskumníci našli hlavne vysušené výkale roztočov s bytovým prachom. Dôkazom o neschopnosti roztočov žiť v kobercoch je aj fakt, že v kancelárskych kobercoch sa vôbec roztoče nevyskytujú.

Nikdy nepodceňujte pravidelné tepovanie. Práve pre to ponúkame hĺbkové tepovanie po celom Ružinove a tepujejeme po celej Bratislave. Sme tým správnym riešením pre Vaše problémy s behúňmi, čalúnenými sedačkami a matracami.