Čistenie kožených sedačiek v Bratislave

Na začiatok si určite musíte uvedomiť, že keď si kúpite koženú sedačku v Bratislave, bez snahy Vám nevydrží navždy. No… áno, možno budete mať šťastie, ale o koženú sedačku sa musíte starať ako o ktorúkoľvek inú vec. Kožená sedačka môže vo Vás vyvolať pocit minimálnej údržbovosti, ale nenechajte sa oklamať. Neraz sme sa totižto pri našej práci stretli s prekvapenou reakciou, keď sem zákazníkovi povedali, že o koženú sedačku sa musí starať ako o topánky či kabát. Tento istý princíp platí tak pri kožených kreslách, kožených stoličkách, ako aj pri ostatnom koženom nábytku.

Čistenie kožených sedačiek Bratislava

Zaoberáme hĺbkovým antibakteriálnym čistením kožených sedačiek v Bratislave

Pri hĺbkovom antibakteriálnom čistení kožených sedačiek využívame len atestované prostriedky s antibakteriálnym účinkom. Prostredníctvom týchto prostriedkov eliminujeme roztoče, baktérie, vírusy a iné alergény. Súčasne bránime vytváraniu plesní vo vnútri sedačky a neutralizujeme zápach ako pot a dym.

Pri čistení kožených sedačiek v Bratislave, kresiel a iného koženého nábytku, ako pri inom čistení, nevyhnutne používame len veľmi šetrnú techniku. Vďaka tomuto prístupu v čase zabránime vzniku rôznych poškodení na povrchu materiálu. Pedantným prístupom a modernými technológiami dokážeme hĺbkovo odstrániť znečistenie a špinu spolu s rôznymi fľakmi a škvrnami, aby sa Vaša kožená sedačka znovu rozžiarila. Výsledok zhodnotíte na prvý pohľad.

Čistenie kože a následná impregnácia

Napriek svojím výhodám aj nevýhodám, kožu ako materiál využívame od nepamäti. Je to jeden s materiálov, ktorý s nami prežil skúšku časom. Má naozaj neopakovateľný charakter, farbu a celkovo formu, preto nedokážeme zabezpečiť absolútnu konštantu farby, či štruktúry na celej koženej sedačke. Kožu používaním rozťahujeme (buď vysychá alebo sa zvlhčuje) a následne na sebe tvorí vlnky a vrásky. Aby sme tomuto procesu zabránili, čistenie a ošetrovanie kožených sedačiek, koženého nábytku a celkovo kože nesmieme nikdy zanedbávať. A s týmto by ste mali, ak chcete skrášliť svoj byt koženou sedačkou v Bratislave počítať.

Dodržujte základné pravidlá čistenia a ošetrovania a kožený nábytok Vám vydrží desaťročia

  • Kožené sedačky nikdy nesmiete natlačiť na radiátory či iné zdroje tepla. Ubezpečte sa, že kožený nábytok máte minimálne 30 cm od zdroja tepla
  • Chráňte koženú sedačku pred priamym slnečným svetlom
  • Nikdy na čistenie kožených sedačiek nepoužívajte čistiace prostriedky na topánky a neprofesionálne chemikálie, pretože môžete spôsobiť nezvratné poškodenie
  • Na výrazne znečistené miesta, či škvrny, nepoužívajte tlak a ani špinu neodstraňujte mechanicky. Ideálne vyhľadajte odborníkov s dlhoročnou praxou v Bratislave. Prípadne dodržiavajte návod, ktorý každý správny výrobca koženého nábytku dodáva spolu so sedačkou. Snažte sa neriešiť problém na vlastnú päsť!

V Topservis Vám v Bratislave zabezpečíme dôkladné a profesionálne hĺbkové vyčistenie koženej sedačky, koženého kresla, kožených stoličiek a iného koženého nábytku!