kožená sedačka

Čistenie kožených sedačiek v Ružinove

Ak sa chystáte kúpiť si koženú sedačku, väčšinou sledujete myšlienku zaobstarať si niečo pekné a pohodlné. Všeobecne môžete premýšľať o kožených sedačkách ako o pohodlných, odolných a ľahko udržiavateľných kusoch nábytku.

Zvažujete pre a proti medzi koženou a čalúnenou sedačkou? Väčšinou Vás ovplyvní ešte jeden podstatný faktor. Pozrime sa na štatistiku, až 9 z 10 ľudí, ktorí svojou koženou sedačkou okrášlia svoj domov, je presvedčených, že koža vydrží oveľa dlhšie ako čalúnenie. Všeobecne si môžete myslieť, že kožené sedačky ľahšie vyčistíte a ošetríte. Čistenie kožených súprav, ale nemusíte mať táké jednoduché.

V tomto článku Vám ale chceme objasniť pár veľmi podstatných ,, ilúzií „, ktoré ste mohli počuť o starostlivosti o kožený nábytok. Niektoré budú veľmi podstatné, aby ste sa nimi riadili od samého začiatku, aby Vám kožený nábytok vydržal v čo najlepšom stave naozaj mnoho rokov.

Vyvrátime ilúzie o koži

1. To najpodstatnejšie sledujte hneď z kraja, koženú sedačku budem ľahko udržiavať. Ak na ňu niečo vylejem, hneď to utriem a ľahučko vyčistím! Nie, kožu dosť náročne vyčistíte a vyžaduje si pravidelnú údržbu, ak sa z nej chcete tešiť mnoho rokov.
2. Na Internete nájdete nespočetne rád o čistení kožených sedačiek v Ružinove. Tým asi najrozšírenejším mýtom, ktorí môžete nájsť je, že navlhčenou utierkou a bežne dostupným čistiacim prostriedkom v drogérii jednoducho vyčistím každý fľak z kože.

3. Na čistenie kože môžem použiť nespočetné množstvo špeciálnych čističov kože z drogérie. Ak použijete nevhodný čistiaci prostriedok, môžete spustiť chemický proces na povrchu kože, ktorým neskôr môžete spôsobiť popraskanie, zvlnenie, roztrhnutie alebo stratu pôvodného výzoru Vašej sedačky.
4. Samotné čistenie Vám nebude nestačiť. Každý krát, keď ju pretretie vlhkou handričkou, ale minimálne raz do mesiaca, by ste mali svoju koženú sedačku impregnovať. Musíte zvláčniť povrch kože a zároveň zabrániť, aby sa nečistoty dostávali hlboko do pórov koženej sedačky.

Každá kožená sedačka má iné požiadavky

V závislosti o typu použitej kože, závisí ako by ste mali zvoliť spôsob čistenia. Aby Vám Vaša kožená sedačka vydržala dlhú dobu, musíte zvoliť ten správny prístup. Pri každom čistení potrebujete sledovať hlavný cieľ, aby si Vaša kožená sedačka zachovala pevnosť a pružnosť a zároveň odpudzovala znečistenie.

Každá kožená sedačka si vyžaduje pravidelnú údržbu bez ohľadu na dojem pevnosti a odolnosti, ktorý vo Vás vzbudzuje. Čím z jemnejšej kože sedačku máte, tým častejšie by ste ju mali vykonávať údržbu. Keď zanedbáte údržbu,  spôsobíte si poškodenie kože na tých najnamáhanejších častiach sedačky, ako sú sedáky, opierky hlavy a rúk. Poškodenie uvidíte ako najrôznejšie odery, praskliny, vlnením a naťahovaním kože. Pôvodný stav už nevrátite.

Na čo by sme nemali zabúdať pri kúpe koženej sedačky?

1. Kožená sedačka je jeden z najkrajších ale zároveň najdrahších kusov nábytku. Je smutné, že samotný predajcovia nemajú presnú predstavu čo to obnáša čistenie a starostlivosť o kožený nábytok. Pod zámienkou vyšších ziskov predávajú kožené sedačky ako nízko nákladové a ľahko čistiteľné veci.
2. Nikdy nepoužívajte na čistenie koženej sedačky detské utierky či iné vlhčené kapesníčky. Detské utierky napustené mliekom a navrhnuté na neutralizáciu detského moču, majú veľmi negatívny vplyv na štruktúru a chemickú celistvosť kože.
3. Najlepšie čo môžete spraviť, je múdro investovať o odborných znalostí profesionálnej firmy, ktorá zabezpečí, aby Vaša kožená sedačka odolala zubu času po dlhý čas.