Efektivita je pri čistení to najdôležitejšie obrázok

Netreba veľa, aby ste si čistenie uľahčili

Aj keď sa snažíte sebe viac, nie vždy sa vám podarí poupratovať domácnosť na výbornú, toto sa väčšinou opakuje dokola. Vyskúšajte to teraz trochu iným štýlom.

Dáme vám dve rady. Tou prvou je, že nie všetko v domácnosti musíte robiť sami, presne na to sme tu my, Topservis – firma zameraná na hĺbkové tepovanie a čistenie, aby sme Vám s upratovaním pomohli a aby ste mali všetko hotové profesionálne. Druhou je mať všetko naplánované. Možno sa to nezdá, ale plánovaním môžete ušetriť veľa času.

Systém upratovania

Aj pri upratovaní by ste mali mať svoj systém, ktorý Vám následne ušetrí veľa času a možno aj nervov. Vždy by ste mali začínať s upratovaním od hora a pokračovať na dol. Teda začíname povysávaním pavučín zo stropov a rohov, následne poupratujete prach, umyjete okná, určite nezabúdajte na radiátore, kde sa usádza enormné množstvo prachu a teplom sa víri. Najlepšie je radiátory pootvárať a poriadne vyumývať aj z vnútra. Nezabudnite na luster a interiérové dvere. Podlaha sa umýva až naposledy. Tento systém je dôležitý hlavne preto, aby vám špina z hora nepadala na poupratované miesta.

Okná

Už dávno sú za nami mýty ako na umývanie okien. Voľakedy sa okná leštili novinami, starými silónovými pančuchami a ešte stále sa šíri veľa babských rád na krásne, čisté okná. Oveľa jednoduchšie sa Vám bude umývať so špeciálnymi prípravkami a pomôckami na to určenými. Firma Topservis odporúča na upratovanie všetkého druhu, nie len umývanie okien, ekologické prípravky, ktoré sú zároveň účinné a neškodia nášmu zdraviu. Na okná, ale aj sklá všetkého druhu, teda zrkadlá, sklenené stoly a podobne používame špeciálny ekologický čistič, ktorý sa rozrába v teplej vode. Poumývame tieto povrchy, následne sa stierkou zotrie prebytočná voda a na rad prichádzajú handre zo špeciálneho mikrovlákna, ktoré nepúšťajú  chĺpky. Tými sa sklenený povrch iba doleští.

Nábytok

Neexistuje univerzálne pravidlo ako čistiť nábytok. Jeho správna údržba závisí od daného povrchu. Mali by ste sa však vyhnúť sfarbeným prípravkom a abrazívnym čističom. Nábytok, ktorý je pokrytý fóliou stačí pretrieť handrou namočenou v čistej vode, ak sa na ňom náhodou nachádzajú mastné škvrny, kľudne použite čistiaci prípravok.

Ak sa na nábytku nachádzajú mastné škvrny alebo usadeniny, môžete použiť roztok mydla a jemnú kefu. Následne vysušte jelenicou. Nábytok je vhodné ošetriť antistatickým prípravkom, ktorý vytvorí na nábytku vrstvu a následne ju chráni pred nečistotami, prachom a prípadnými odreninami. Nábytok, ktorý je vyrobený z masívneho dreva poutierajte vlhkou handrou a vysušte. Môžete ho ošetriť včelím voskom. S týmto všetkým Vám však v prípade potreby firma Topservis rada pomôže.