Pravideľnou údržbou predĺžite životnosť pevných podláh obrázok

Linoleum, dlažba, plávajúca podlaha, to sú povrchy, ktoré sa nachádzajú skoro v každom príbytku. Robia nám vynikajúcu službu, ale bohužiaľ sa aj špinia. V tomto článku vám poradíme, ako vaše podlahy zostanú stále čisté, voňavé a pritom vás to bude stáť minimum času.

Podlahy sú tu s nami už od nepamäti. Treba však podotknúť, že za posledných 25 rokov prešli výrazným vývojom najmä čo sa týka ponuky. Nie je to tak dlho, čo sme mali na výber pár druhov kobercov, linolea a parkiet a teraz sú to kvanta farebných škál, ale aj materiálov. Vyberať si môžete dokonca aj z technologických postupov.

Údržba

Je pravda, že sa doba zmenila a v ponuke je veľa druhov podláh, no nesmieme však zabudnúť na to, že sa zmenila aj doba a ľudia svoj drahocenný čas trávia iným spôsobom a na údržbu podlahy ho už veľa nezostane. Najmä drevené podlahy potrebujú pomerne častú a šetrnú starostlivosť, pretože sú náchylné na poškodenie množstvom vody, ale aj piesku.

Šetrný, tichý a starostlivejší ako človek

V roku 2013 bol na trh uvedený robotický mop iRobot Braava, ktorý sa stal najpredávanejším robotickým mopom na svete. Používa pokročilý systém navigácie v miestnosti. Funguje v podstate ako vnútorné GPS, ktorá pomocou špeciálnej navigačnej kocky a signálov vysielaných na strop dáva znamenia robotovi, ktoré miesta sú už umyté a ktoré ešte nie.
Handre vyrábané z mikrovlákna sú dodávané na suché aj mokré použitie. Obidvoje zanechávajú podlahu krásne čistú, naleštenú a dokonca pozbierajú drobné nečistoty.  Pro-clean je systém, ktorý tiež pomáha k vysokej kvalite mokrého upratovania. Vďaka zásobníku na čistiaci roztok, ktorý je zabudovaný vo fixačnej podložke, udržuje handru optimálne vlhkú. Výhodou je aj tichý chod. Upratovacie práce v Bratislave sa zmenili.

 Brava nepoužíva sací systém, takže jeho chod je tichý. Bez problémov môžete upratovať aj v noci, keď všetci spia.

K oceňovaným prednostiach tohto mopu patrí funkcia Pause/Resume, ktorá vám dovolí upratovanie kedykoľvek zastaviť a následne v ňom pokračovať bez stratenia poslednej pozície.

 Brava je vhodným pomocníkom do každej domácnosti, v ktorej sa nachádzajú tvrdé podlahy. Ocenia ho predovšetkým majitelia veľkých bytov alebo domov. Brava dokáže totiž na jedno nabitie pozametať plochu o rozlohe 200 metrov štvorcových alebo poumývať priestor o rozlohe až 60 metrov štvorcových. Každopádne je veľkým pomocníkom pre každého, kto nechce tráviť svoj voľný čas upratovaním a má na robote niečo lepšie.