Nanotechnológia - dodáva nový rozmer upratovaniu obrázok

Nanotechnológia je pojem, ktorý postupne prerastá do povedomia, ale ešte stále nie každý tomuto pojmu dobre rozumie. Ide o termín a spôsob čistenia, ktorý profesionály začínajú dosť často spomínať. Nejde však o jednoznačný názor, niekto nanotechnológiu vychvaľuje a zároveň druhý haní. Najčastejšie podľa schopnosti akými je kto to schopný jej vlastnosti využívať pri pravidelnom upratovaní.

Celý systém vedci vymysleli pre uľahčenie upratovania a zároveň dosiahnutie lepšieho výsledku. Moderná doba nám totižto dovoľuje klásť stále vyššie nároky na dosahovanie čo najvyššej kvality odvedenej práce. Nebavíme sa tu len o spôsobe umývania, ale aj o spôsobe prevedenia nových stavebných materiálov. Preto musíte celý termín dôkladne pochopiť, aby ste jeho vlastnosti dokázali čo najlepšie využiť.

Nano mega deje

Do pojmu nanotechnológia  môžeme vložiť celý vedecký obor, ktorému vedci a vlády celého sveta venujú veľkú pozornosť. Ich snahou sú čo najlepšie výsledky v tejto oblasti neobvyklých materiálov. Pojem nanotechnológia v sebe skrýva fyzikálne, chemické  a zároveň molekulárne deje v rozmeroch nanometrov (0,000001 mm). Ide o vzdialenosti, ktoré si len s veľkými ťažkosťami dokážeme dobre predstaviť, napriek tomu výsledky ich práce dokáže oceniť každý.

Stále väčšie uplatnenie v praxi

Upratovacie firmy tento princíp využívajú pri upravovaní čistených povrchov. Podstatou je úprava povrchu čisteného materiálu takým spôsobom, aby následné upratovanie prebiehalo za pomoci oveľa menšej námahy.

Pre ilustráciu z nášho životného prostredia si môžete predstaviť lotosový kvet, na ktorom sa neudrží žiadne znečistenie a tobôž nie kvapôčky vody. Preto sú lotosové listy neustále nádherne čisté. Táto rastlina využíva na svoju očistu takzvaný hydrofóbny ( vodu odpudivý) mechanizmus. Tento princíp vedci kopírujú a chcú ním vylepšieť rôzne materiály, aby fungoval na materiáloch dennej potreby.  Ak nanesiete nanotechnológiu na čistený povrch, prípadne na stavebný materiál, potom je upratovanie Bratislava, ošetrovanie a údržba iba hračkou pre malé deti. Stačí zobrať kúsok handričky, pretrieť a v podstate ste s upratovaním skončili. Príkladom z používanej praxe môžeme uviesť veľa, za všetky napríklad kúpeľne a WC stavané z prispôsobených obkladačiek. V poslednej fáze po čistení jednoducho nanesiete prostriedok spôsobujúci vznik efektu nanotechnológie. Vznikne vodo odpudivá vrstvička na povrchu obkladačiek. A už potom musíte iba vedieť, kedy a kde túto technológiu možné využiť.