Tepovanie Bratislava Topservis, detail sedačky 1

Tepovanie v Petržalke

Nebudete mať žiaden problém pochopiť podstatu hĺbkového tepovania sedačiek a čalúnenia v Petržalke vlhkou cestou. Na začiatku nepremýšľajte nad tepovaním, ako nad niečím zložitým, názvom hovoríme za všetko. Tento proces robíme veľmi jednoducho, pri práci pod tlakom nastreľujeme roztok čistiaceho prášku a odstraňovačov škvŕn na tepované čalúnenie. V prvotnom momente ako čalúnenie namočíme, okamžite vysávame celú zmes práškového roztoku, roztočov, baktérií a ostatného znečistenia do zbernej nádoby. Proces opakujeme až do momentu, kde z tepovanej sedačky či koberca vyťahujeme len čistú vodu.

Profesionálne tepujeme v Petržalke a  tepovanie v Bratislave robíme už od roku 2006. V procece sa stále zdokonalujeme a už ho veľmi dobre poznáme. Sme pedantní a tepovanie robíme radi.

Extrakčné vodné tepovanie

Extrakčné tepovanie v Petržalke vykonávame profesionálnym viacmotorovým strojom na tepovanie a čistiacim roztokom. Priebežne tento roztok z prepraného nábytku koncentrujeme do vedra, ktorý máme umiestnený priamo v samotnom stroji. Mechanizmus skladáme iba z pár komponentov, ktorými spolu vytvoríme vynikajúci mechanizmus. V úvodnej nádržke najskôr vytvoríme roztok čistej vody a rozpúšťacích prípravkom. Tento potom pustíme cez vodné čerpadlo do úzkej trysky až na samotnú sedačku, ktorú chceme vyčistiť. Roztoku dávame iba pár chvíľ a hneď ho vysávame aj s nečistotu. Celý proces ukončíme vďaka profesionálnemu saciemu motoru vo vedre na špinavú vodu. Na trhu nájdete viacero druhov a typov vodných tepovačov rozdelených hlavne podľa sacej schopnosti a veľkosti zásobníkov na roztoky. Toto sú ich hlavné charakteristiky.

Nižšie triedy vodných tepovačov kúpite o dosť lacnejšie, ale zase nedisponujú dostatočným výkonom na profesionálne hĺbkové tepovanie kobercov a čalúneného nábytku. Podľa našich dlhoročných skúseností radšej tepujeme z najkvalitnejšími strojmi, aby sme výsledný efekt spravili čo najlepším, a sedačku sme nebola úplne vyčistili. Na zváženie máte aj možnosť, kúpiť si tepovač a robiť si to sami. Takýto stroj by ste ale nikdy nezaplatili, aj keby ste tepovali v Petržalke celej rodine. Oveľa viac ušetríte, ak prenecháte raz za určité obdobie tepovanie na nás. Nielenže kúpou drahého profesionálneho tepovača neušetríte, ale ešte budete aj narobení.

Tepovanie od A po Z

Na úvod rozrobíme čistiaci roztok, ktorý budeme používať. To spravíme nasypaním dostatočného množstva tepovacieho prípravku s odstraňovačom fľakov do úvodného vedra na nepoužitý čistiaci roztok. Ideálne použijeme vlažnú vodu, nie studenú a ani nie príliš teplú, pretože môžeme poškodiť čerpadlo. Čerpadlo musíme vodou v priebehu tepovania ochladzovať, nie prehrievať. V úvodnej fáze namiešaný vlažný roztok nanášame za pomoci čerpadla pod tlakom na čistený povrch. Tam ho necháme len malú chvíľu pôsobiť a okamžite ho zbierame profesionálnym sacím motorom do vedra na použitý roztok. Ide o princíp prenosnej práčky.

Ak začnete sami s tepovaním kobercov či sedacej súpravy v Petržalke doma bez stroja, v drvivej väčšine prípadov čistený povrch príliš premočíte. Vodu nedokážete vybrať v dostatočnom množstve, aby čalúnenie rýchlo vyschlo. Pri dlhodobom namočení kobercov či sedačiek si spôsobíte dlhé stuchnutie čisteného povrchu a možno si zatuchnete celú sedačku. S týmto stavom už nič nespravíte a často musíte koberec či sedačku úplne vymeniť.

Tepovanie prenechajte profesionálom z Petržalky

Tepovanie je služba, ktorú musíte zaplatiť, ale výhodami profesionálneho čistenia určite prevýšite výhody čistenia svojpomocne. Pri samotnom čistení budete nielenže zmorení, ale bude Vám určite chýbať skúsenosť pri odstraňovaní fľakov a škvŕn. Hrozí Vám, že znehodnotíte nábytok, ktorý tepujete. Stačí iba ak nebudete nepostupovať správne podľa pokynov výrobcu. Taktiež nemusíte zničiť v dostatočnom množstve roztoče, mikroorganizmy a plesne, ktoré sú hlavnou príčinou zápachu a chorôb.  Skrátka hĺbkové tepovanie vo väčšine prípadov musíte robiť iba raz za rok a v tomto intervale si to nemusíte robiť sami. Našimi skúsenosťami z Petržalky hovoríme jednoznačne, tepovanie radšej prenechajte profesionálom, ako by ste si mali tepovať svojpomocne. Iba vtedy môžete svojej sedačke dostatočne predĺžiť život.