Praktické upratovanie profesionálov obrázok

Nedopraje ani Vám dnešná uponáhľaná doba čas navyše, aby ste sa mohli venovať upratovaniu domácnosti či v práci? Je možné zabezpečiť všetko rýchlo a prakticky, stačí sa obrátiť na firmu pôsobiacu v oblasti čistenia. Pracovníci s nazbieranými skúsenosťami vyčistia, poupratujú a vytepujú za Vás a Vy zrazu získate hromadu času na viac a na iné aktivity.

Postup je základ úspechu

Podľa odhadov renomovaných inštitúcií strávia gazdinky v domácnostiach až 10% svojho života upratovaním a staraním sa o domácnosť. Stalo sa to prirodzenou súčasťou života až do takej miery, že si väčšina z nás ani neuvedomuje, že upratovaním trávia viac času, ako je nutné. Postupne si každý vytvorí vlastnú rutinu a prestane si uvedomovať, že sa točí na jednom mieste pri utieraní prachu, umývaním podlahy a leštením. Ak sa však na chvíľu zastavíte a porátate si tie hodiny, ktoré pri čistení trávite, zostanete až prekvapený, koľko času možno obetujete tomu, čo Vás ani nemusí baviť. V Bratislavskom kraji pôsobí upratovacia spoločnosť Topservis, ktorá sa o túto problematiku zaujíma na dennej báze a preto má prehľad o najnovších trendoch pri odstraňovaní znečistenia. Dokáže trebárs odstrániť aj také škvrny na sedačke, ktoré Vám tam trónia už naozaj dlhú dobu.

Pod komplexným čistením domácnosti si môžete predstaviť:

•    Utretie prachu zo všetkého nábytku a predmetov v domácnosti
•    Poumývanie okien, rámov, žalúzií a parapet
•    Vyleštenie zrkadiel, stolíkov a všetkých presklených plôch v domácnosti
•    Hĺbkové tepovanie sedačiek, kobercov a ostatného čalúneného nábytku
•    Hĺbkové vyčistenie kuchynskej linky, toalety a kúpeľne
•    Poumývanie a ošetrenie nábytku

Niektoré s týchto činností sa dajú robiť na pravidelnej báze, no niektoré sa robia maximálne pár krát do roka. Potom záleží iba na možnostiach každého jednotlivca, ako často sa tým ktorým činnostiam  chce a môže venovať. Pri menej častých intervaloch upratovania si zákazníci dávajú robiť aj také činnosti ako navoskovanie plávajúcej či drevenej podlahy, vyprať a povesiť záclony a závesy, hĺbkovo vytepovať matrace, jedálenské stoličky a podobne. V niektorých prípadoch sa klienti obmedzujú na objednanie upratovacích a čistiacich či hĺbkovo tepovacích prác iba pri príležitostných situáciách, akými sú sviatky, upratovanie po maliaroch, rekonštrukciách či stavebných prácach. Výhodou takýchto profesionálov ako je Topservis je ich flexibilita, kedy si klient môže sám vybrať termín realizácie upratovania. Kľudne môže ísť o dennú, nočnú či večernú hodinu.  Pri komplexných čistiacich prácach je však potrebné dohodnúť si rozsah prác, pretože sa jedná o časovo náročné úkony. Pri takýchto prácach získate kopu voľného času, kedy si môžete ísť vybaviť iné záležitosti  a vrátiť sa po ukončení upratovania.