ukážka tepovania

Kedy je najlepší čas na tepovanie sedačiek a kobercov?

Koberce v obývačke vytvárajú pocit príjemného a útulného prostredia. Sú nielen príjemné pod nohami, ale tiež tvoria zvukovú a tepelnú izoláciu. K výhodám kobercov tiež môžme priradiť aj zachytávanie poletujúceho prachu, ktorý by sa inak držal vo vzduchu a spôsoboval by zdravotné ťažkosti. Nesmieme však zabúdať, že aj zachytávanie prachu z prostredia má svoje limity. Ak už je koberec plný prachu, túto funkciu stráca. Vtedy by ste si ho mali dať hĺbkovo vytepovať, aby sa znova obnovili jeho pôvodné funkcie.

Rovnako ako na každom nábytku v domácnosti aj na kobercoch sa hromadí špina, až sa po pár mesiacoch výzor kobercov zmení. Vyblednú farby a je zrejmé znečistenie na povrchu. Aj keď máte vysávanie kobercov zaradené do týždennej upratovacej rutiny, je to lepšie ako nič, ale aj tak príde chvíľa, kedy je koberec potrebné pretepovať. Keby sme prirovnali koberce k oblečeniu, je nemožné, aby ste nosili košeľu celý rok a nikto si toho nevšimol.

Veľa zákazníkov uprednostňuje tepovanie sedačiek a kobercov buď na jar alebo v lete. Je to úplne v poriadku, koberce a sedačky však môžete tepovať celoročne, úplne normálne aj v najchladnejších mesiacoch roku. Dnešné moderné vodné extraktory dokážu odsať väčšinu vody tak, že vo vytepovanom čalúnení zostáva iba niečo okolo 5% vlhkosti. Táto vlhkosť prirodzene vyschne už do pár hodín.

Tepovanie namáhaných priestorov

Ak sa jedná o reštaurácie, kancelárie a verejnosťou namáhané priestory, hĺbkové tepovanie by ste mali vykonávať častejšie, v ideálnom prípade aj dva krát za polrok. Jedná sa o množstvo zamestnancov a zákazníkov, ktorí sa nevyzúvajú a tým najviac zaťažujú koberce. Na druhú stranu si však častokrát zamestnávatelia dobre uvedomujú, že vytvorením čistého pracovného prostredia, tvoria zdravšie a výkonnejšie podmienky pre väčšie zisky v budúcnosti.

Koberce a sedačky a všetko čalúnenie je možné hĺbkovo tepovať po celý rok, v ktoromkoľvek ročnom období. Kľudne nás môžete kedykoľvek kontaktovať pre podrobnejšie informácie či detailnejšie opísanie situácie.