Domácnosť bez chlpov obrázok

Nový byt je krásny, iba vo väčšine prípadov nemá čistota v ňom dlhú trvácnosť. A to hlavne v situáciách, kedy si do bytu zaobstaráme psíka, mačičku, alebo iného maznáčika, ktorého ozdoba je dlhá srsť. Zvieracia srsť je totižto charakteristická tým, že jednotlivé chlpy je ťažké pozbierať a prichytávajú sa takmer na všetkom. Zapichávajú sa do jednotlivých vlákien v behúňoch, sedačkách či na matracoch a ako sa víri vzduch, robia sa chumáčiky chlpov spolu s prachom v rohoch miestností či v skriniach. Skrátka ak máme takéto zvieratko, môžete chlpy nájsť všade, kam sa len pozriete. Ak nechcete vypustiť dušu pri ich zbieraní, existuje iba pár možností ako na to. Jedna je extrémna, zbavíte sa  zvieracích miláčikov raz a navždy, alebo tá druhá, začnete upratovať efektívne. Ak ste sa rozhodli pre efektívne čistenie, ste v tomto článku správne.

Negatívny vplyv na naše zdravie

Zhodnotiť treba všetky hľadiská a preto netreba opomenúť ani negatívne pôsobenie chlpov, prachu a roztočov v nich na naše zdravie. Nejeden človek má totižto alergiu a chlpy môžu byť vážnym alergénom, ktorý toto ochorenie môže výrazne zhoršiť v podobe sennej nádchy či kožného opuchu. Chlpy sa hromadia veľmi rýchlo a v momente ako je ich väčšia vrstva, sú ideálnym ložiskom mikroorganizmov, roztočov a plesní. Preto v prvom rade je nenechať vytvoriť takýto zhluk chlpov. Najnovšie výskumy svetovej zdravotníckej organizácie upozorňujú, že aj samotné chlpy môžu vyvolať vznik alergie.

Najefektívnejšie odstraňovanie chlpov

Najhoršie sa odstraňujú krátke chlpy, pretože tieto majú najvyššiu šancu zapichávať sa do čalúneného nábytku. Z tohto dôvodu sa preto jedná o náročne zvládnuteľný problém. Klasické vysávače sa vo veľa prípadoch ani nechytajú. Ak takýto problém máte, alebo sa Vám rysuje jeho vznik, na elimináciu je najvhodnejšie zabezpečiť si profesionálny tepovač prispôsobený presne na tento problém. Najefektívnejšie sú vodné extraktory, prípadne výkonné vysávače s rotačnými kefkami. Neviete si s týmto problémom rady? Tepovanie v Bratislave je ideálnym spôsobom ako sa chlpov zbavíte!

Ako prebieha tepovanie vodným extraktorom

Extraktor je profesionálny vysávač, ktorý k svojej práci využíva silu vody.  Celý princíp spočíva na prenosnej práčke. Čerpadlo pod tlakom cez trysku nastreľuje na čistené čalúnenie tlak vody, ktorá je následne turbínou spolu so špinou a chlpmi vysávaná do zbernej nádoby. Pri tomto čistení sa vlastne bavíme o hĺbkovom tepovaní kobercov a sedačiek. Efektivita čistenia však nezávisí iba od sily stroja a vody, ale je potrebné použiť aj kvalitné čistiace prostriedky. Tento spôsob je dosť náročný a stačí ho robiť raz za rok, v ideálnom prípade nechať si ho spraviť od upratovacej a hĺbkovo tepovacej firmy ako je Topservis. Na bežné pravidelné čistenie v domácnosti sa najviac osvedčil výkonný vysávač s rotačnými kefkami.