11 tipov

11 tipov ako abgrejdneme Vaše upratovanie

Je úplne jedno či sa chystáte na veľké jesenné upratovanie Bratislava, alebo chcete iba vylepšiť vašu týždennú rutinu čistenia. V túto chvíľu Vám prinášame pár tipov, ako by to mohlo vyzerať. Všetky tieto tipy sú zamerané na zľahčenie čistenia a vylepšenie Vášho domova. Jedná sa o 11 vylepšení od osvieženia posteľnej bielizne až po dezinfekciu mikrovlnky.

1. Zrkadlá sa dajú umyť aj penou na holenie

Penou na holenie dokážete odstrániť aj odolné fľaky na akomkoľvek skle. Postup je úplne jednoduchý, stačí iba naniesť trošku peny na zrkadlo a zotrieť handrou. Výhodou tiež je, že takto ošetrené zrkadlo sa prestane zahmlievať.

2. Matrace sa dajú osviežiť jedlou sódou

Sóda bikarbóna je skvelý pomocník pri neutralizácií najrôznejších pachov. Jedná sa o zásaditú zlúčeninu, ktorá perfektne vyrovná pH a tým osvieži Váš matrac. Stačí malú vrstvu nasypať na matrac, nechať niekoľko hodín pôsobiť a následne iba povysávať. Sami budete prekvapení, aké jednoduché a účinné to je.

3. Chlpy domácich miláčikov odstraňujte rukavicami

Chlpy zo zvierat patria k najväčším problémom pri čistení. Je tu ale jednoduché riešenie, ako sa ich môžete zbaviť. Gumené rukavice majú perfektnú vlastnosť, že sa na ne lepia chlpy domácich zvieratiek. Jednoducho si nasaďte gumené rukavice a hladkajte povrch chlpatého čalúnenia alebo kobercov. Z chlpov sa začnú tvoriť rolky, ktoré iba pozbierate.

4. Zaschnuté kúsky jedla v mikrovlnke

Určite sa aj Vám už niekedy stalo, že vnútro mikrovlnej rúre máte posypané botkami od zaschnutého jedla. Už viac sa nemusíte mordovať pri ich zoškrabovaní. Stačí iba na pár minút vložiť do mikrovlnky misku s vodou, zapnúť a zvyšky jedla iba poutierate.

5. Po čistení nerezového nábytku ho potrite kuchynským olejom

Parádnym spôsobom ako sa zbaviť fľakov a otlačkov prstov z nerezového digestora je pretrieť ho jedlým olejom. Handričkou rozotrite po celej ploche jedlý olej a následne jeho prebytočné množstvo zotrite inou suchou handričkou.

6. Hubky na riad sa dajú dezinfikovať v mikrovlnke

Už nemusíte pravidelne vyhadzovať všetky hubky na riad. stačí ich na pár chvíľ vložiť do mikrovlnky namočenú miske s citrónovou šťavou. Hubka bude úplne zbavená všetkých mikroorganizmov.

7. Všetky mikroorganizmy v práčke sa dajú zničiť tabletou do umývačky riadov

Vložiť raz za čas tabletu do umývačky riadu do práčky, je skvelým trikom, ako udržať Vašu práčku v kondícií. Pustite prázdu pračku na jeden cyklus a Vaša práčka sa zbaví vodného kameňa a všetkých mikróbov.

8. Umývačku riadu nemusíte používať len na riad

Do umývačky riadu môžete vložiť aj napríklad detské plastové hračky, hrebene a kefy na vlasy a rôzne iné veci, ktoré chcete vyčistiť. Proste pustite umývačku obvyklým spôsobom a čistenie prebehne samé.

9. Varnú dosku môžete vyleštiť automobilovým voskom

Najskôr dôkladne vyčistite svoju varnú dosku. Na vyčistený povrch potom môžete naniesť tenkú vrstvu vosku na leštenie áut a suchou handričkou vytrite do sucha. Povrch varnej dosky bude lesklejší, bude sa ľahšie čistiť a predĺži sa jej životnosť.

10. Prevoňajte svoj domov nádhernými vôňami

Je množstvo jednoduchých trikov, ako si prevoňať a osviežiť celý dom. Stačí si zohnať Váš obľúbený esenciálny olej a nechať ho vyparovať a nejaký zápach sa stane minulosťou. Tiež môžete rozsypať trošku škoricového prášku, alebo môžete v trúbe zohrievať pohár s vanilkovou esenciou.

11. Klávesnicu na počítači vyčistíte pomocou vatových tyčiniek

Aj keď sa ponúka utierať klávesnicu handričkami, lepšou variantou je použiť vatové tyčinky. Jednoduchšie sa dostanete medzi jednotlivé klávesy. Stačí si iba ponoriť vatový koniec tyčinky do roztoku vody a mydla a môžete sa pustiť do práce.