Upracte kúpeľňu ľahko a jednoducho obrázok

Medzi najčastejšie využívané miestnosti v domácnostiach patrí práve kúpeľňa. Každý člen domácnosti túto miestnosť navštevuje niekoľko krát denne, najčastejšie v ranných a večerných hodinách pri výkone základných hygienických potrieb. Práve preto je potrebné si uvedomiť, že táto miestnosť môže byť zdrojom hneď niekoľkých zdravotných hrozieb. Ide tu hlavne o jej najčastejšie vlhké prostredie, ktoré je ideálnym podhubím pre nebezpečné mikroorganizmy, baktérie a plesne. Pri tom vplyv týchto mikroorganizmov nemusí byť zákonite okamžitý v podobe nejakého infekčného ochorenia, ale kľudne sa môže jednať o postupný a pozvoľný vplyv na naše zdravie, pričom to môže vyústiť napríklad do chronického ochorenia, ako je  alergia či astma.  Nebezpečenstvo hrozí v prvej rade najmenším obyvateľom našich domovov, teda deťom. Čo presne robiť, aby sme sa tomuto vyhli  a zároveň udržali dostatočne upratané?  Stačí iba postupovať podľa overenej schémy a všetko môže ísť ako po masle. Niekoľkoročné skúsenosti v tejto oblasti sa hĺbkovo tepovacia, čistiaca a upratovacia firma Topservis pokúsi zhrnúť do tohto článku.

Pri upratovaní kúpeľňu neobchádzajte

Kúpeľňa je najčastejším miestom výskytu choroboplodných baktérií a plesní. V neudržiavanej kúpeľni ich môžeme nájsť prakticky na všetkých predmetoch, stačí im len dať dostatočný priestor. Ich obľúbenými miestami výskytu sú umývadlá, batérie, sprchové kúty a ich nedostupné záhyby. Pozrieť by sme sa mali pod pračku či sušičku, pod skrinky, medzi špáry, do rohov a všade tam, kde je malý pohyb vzduchu. Pri bližšom pohľade na zašednuté špáry a sivý povlak medzi obkladačkami v drvivej väčšine prípadov pozeráme na nános znečistenia a pleseň, nie na zaoxidovanie špárovacej hmoty. Kúpeľňa zaťažená plesňami a znečistením potom aj nežiaduco zapácha.

Nehľadajte tie najjednoduchšie riešenia

Ak sa nechcete zbytočne trápiť so znečistením a nepríjemným zápachom v kúpeľni, nespoliehajte sa na to, že stačí generálne upratovanie raz za pol roka a nebudete potrebovať nič iné, ako hubku a bežný upratovací prípravok. Bude pre Vás veľmi náročné vyčistiť všetky zákutia a odstrániť všetku pleseň. Nielenže znečistenie dôkladne nevyčistíte, ale zotretá pleseň sa objaví za chvíľu znova.

Najefektívnejšie je parné čistenie

Para nielenže dezinfikuje, ale dokáže vyhnať špinu aj z hĺbky pórov. Ak chcete čistiť parou, je na mieste, aby ste pozerali  na kvalitu. Kvalitný stroj má dostatočný výkon a paru tlačí von cez drobnú trysku veľkou silou. Takéto upratovanie je potom veľmi pedantné. Nebudete musieť obchádzať ťažko prístupné miesta, ako napríklad záhyby v sprchovom kúte, či v rohoch za vaňou. Para prostredníctvom svojej teploty zároveň dôkladne dezinfikuje bez použitia škodlivých chemikálií v čistiacich prostriedkoch. Čistenie parným čističom ide skrátka rýchlo, ľahko, ekologicky a efektívne.