Upracte kúpeľňu ľahko a jednoducho obrázok

Medzi miestnosti, ktoré najčastejšie využívame v domácnostiach, môžeme kľudne zaradiť kúpeľňu. Všetci v domácnosti túto miestnosť navštevujeme niekoľko krát denne, najčastejšie v ranných a večerných hodinách, keď vykonávame základné hygienické potrieby. Práve preto by ste si mali uvedomiť, že ako veľmi sa touto miestnosťou môžeme ohroziť ako zdrojom hneď niekoľkých zdravotných hrozieb. Po každom použití kúpeľne za sebou totiž nechávate vlhké prostredie, v ktorom sa nebezpečné mikroorganizmy, baktérie a plesne výborne množia. Samozrejme hneď nie sme týmito mikroorganizmoami napadnutí v podobe infekčného ochorenia. Najčastejšie tieto mikroorganizmy pôsobia pozvolne a postupne nám ničia naše zdravie.

Už vedecké výskumi dokazujú, že ak pravideľne dýchame spóry pliesní, často chronicky ochorieme  alergiou alevbo astmou.  Nebezpečenstvo hrozí v prvom rade najmä najmenší obyvateľom našich domovov, teda deti. Ako by ste teda mali postupovať, aby ste sa tomuto chceli vyhnúť a zároveň mať stále dostatočne upratané?  Jednoducho iba postupujte podľa overenej schémy a všetko spravíte ako po masle. Za niekoľko rokov sme nazbierali bohaté skúsenosti v oblasti hĺbkového tepovania, čistenia a upratovania a preto to zhrnieme do tohto článku.

Pri upratovaní kúpeľňu neobchádzajte

V kúpeľni najčastejšie nájdeme choroboplodné baktérie a plesne. V neudržiavanej kúpeľni ich môžeme nájsť prakticky na všetkých predmetoch, stačí len ak im dáme dostatočný priestor. Ich obľúbenými miestami výskytu sú umývadlá, batérie, sprchové kúty a ich nedostupné záhyby. Pozrite sa tiež pod pračku či sušičku, pod skrinky, medzi špáry, do rohov a všade tam, kde je malý pohyb vzduchu. Pri bližšom pohľade na zašednuté špáry a sivý povlak medzi obkladačkami v drvivej väčšine prípadov pozeráme na nános znečistenia a pleseň, nie na zaoxidovanie špárovacej hmoty. Ak máme kúpeľňu zaťaženú plesňami a znečistením, potom budete aj cítiť nežiaduci zapách.

Nehľadajte tie najjednoduchšie riešenia

Ak sa nechcete zbytočne trápiť so znečistením a nepríjemným zápachom v kúpeľni, nespoliehajte sa na to, že spravíte generálne upratovanie raz za pol roka a s tým si vystačíte. Bude pre Vás veľmi náročné vyčistiť všetky zákutia a odstrániť všetku pleseň. Nielenže znečistenie dôkladne nevyčistíte, ale zotretá pleseň za chvíľu máte znova.

Čistite parou

Parou nielenže dezinfikujete, ale dokážete vyhnať špinu aj z hĺbky pórov. Ak chcete čistiť parou, je na mieste, aby ste pozerali na kvalitu. Kvalitný stroj má dostatočný výkon a paru tlačí von cez drobnú trysku veľkou silou. Takto poupratujete potom veľmi pedantne. Nebudete musieť obchádzať ťažko prístupné miesta, ako napríklad záhyby v sprchovom kúte, či v rohoch za vaňou. Parou prostredníctvom svojej teploty zároveň dôkladne dezinfikujete bez použitia škodlivých chemikálií v čistiacich prostriedkoch. Čistenie parným čističom Vám pôjde skrátka rýchlo, ľahko, ekologicky a efektívne. Ak by ste na čistenie kúpeľne nemali čas, vyčistíme Vám ju, ako bežnú súčasť upratovania v Bratislave.