Pri upratovaní majú toalety špeciálne miesto obrázok

Starajte o hygienu na toaletách správne

V dnešnom článku sa budeme venovať jednému z najkritickejších miest, čo sa týka údržby domácnosti. Celá domácnosť môže byť perfektne vyčistená, ale ak sú toalety zanedbané, hrozí infekcia. Okrem jedného z najdôležitejších úkonov po použití WC umytí rúk, je potrebné, aby sme sa starali o hygienu celej toalety. Je potrebné, aby sme na pravidelnej báze udržiavali dezinfikovanú záchodovú misu, záchodovú dosku a tiež splachovač – pokiaľ sa nejedná o verejnú toaletu s bezdotykovým splachovaním. Nesmieme zabúdať na umývanie kľučiek od dverí, ktoré sú tiež nezanedbateľným semenišťom mikroorganizmov a vírov.

Čistenie WC v pár krokoch

Napriek pravidelnej údržbe by sme mali aspoň raz za štyri týždne vykonať komplexnú údržbu. Komplexnú údržbu môžeme spojiť hneď aj s celkovým upratovaním. Napriek nepretržitému pravidelnému čisteniu sa na stenách záchodovej misy vplyvom nanášania a ukladania minerálnych látok môžu tvoriť stekance. Na takéto usadeniny vo väčšine prípadov nestačí, aby sme bežne aplikovali čistiace prípravky. Nutne musíme na vec starou známou ručnou prácou, mechanicky drhnúť kefou. V žiadnom prípade sa nesmie zabúdať ani na priestory pod okrajom záchodovej misy, kde bývajú usadeniny v najväčšej vrstve.

Po záchodovej mise nesmie zabudnúť ani na záchodovú dosku. Pri čistení chytacích miest, kde býva najväčšie množstvo špár, do ktorých sa zanáša znečistenie, často môžeme použiť aj zubnú kefku. Ideálna je čo najviac rozodratá, aby sa dostala do každej medzierky.

Záchodovou misou a doskou upratovanie však nemôžeme skončiť Na rad prichádza podlaha, steny a všetky ostatné predmety, ktoré sa v danej miestnosti nachádzajú. Výrazný zdroj roznášania baktérií a vírov sú zásobník a na toaletný papier či papierové osušky. S rovnakým úsilný, ako samotnému záchodu, sa nutne musíme venovať aj umývadlu.

Najefektívnejšie pomôcky

Pri údržbe toaliet sa Vám vynikajúco osvedčia pomocníci ako handričky z mikrovlákna. Mikrovláknové handričky potrebujú menšie množstvo vody, menej čistiacich prostriedkov a menej nami vynaloženej námahy. Klasické handry či utierky sú menej efektívne. Vďaka menšiemu použitiu vody, povrch na WC rýchlejšie uschne a tým skrátime dobu uzavretia WC a znížime riziko pošmyknutia a pádu.

Správne dávkovače sú skvelý pomocník

Tak ako je dôležité vyčistiť toaletu, tak je podstatné venovať sa aj samotnému vybaveniu. Celý postup by sme mali začať už pri výbere správnych sanitárnych obkladačiek. Podstatným prvkom zariadenia záchodov sú tiež dávkovače tekutého mydla, hlavne ak sa bavíme o verejných toaletách v hoteloch a úradoch. Každá profesionálna prevádzka by v dnešnej dobe mala takúto vymoženosť už využívať. Používané tuhé mydlá na okrajoch umývadiel poväčšinou už iba každého odradia.  Dávkovače sú oveľa hygienickejšie a zároveň ekonomickejšie, pretože jedným dotykom sa aplikuje presné množstvo mydla potrebného k umytiu rúk. Zbytočne teda k neplýtvame. Výrazným benefitom môže byť aj ich estetický vzhľad, ktorým doplňujú celé zariadenie.

Čistiaca, umývacia  a upratovacia firma Topservis má s touto oblasťou bohaté skúsenosti, preto nás pre viac informácií neváhajte kontaktovať.