Ekologické čistenie

Nespornou výhodou prírodných čistidiel je ich nízky chemický vplyv na životné prostredie a teda aj na naše zdravie. Takýmto čistidlom je aj kuchynská soľ, ktorá nielenže vynikajúco odstraňuje zapečenú mastnotu, ale jej negatívny vplyv na naše zdravie je takmer nulový. Jedná sa totižto o abrazívum – teda tvrdé čiastočky, ktoré sa vynikajúco hodia na brúsenie a vyhladzovanie. Pod použitím soli na čistiace účely si netreba predstavovať nič zložitého.  Jednoducho iba zoberieme dostatočné množstvo soli, nasypeme ju na čistený povrch a necháme zhruba 60 minút pôsobiť.  Po tomto čase hubkou, alebo handričkou začneme pracovať, ako keby sme robili s čistiacim krémom. Vo fáze akonáhe si myslíte, že povrch je dostatočne čistý, jednoducho špinu z povrchu odstránite.

Postupujte správne:

•    Kamenná soľ sa vynikajúco hodí na čistenie zapečených mastnôt na sporáku, pracovných drevených doskách ( krájacej doske, poličkách či podložkách)
•    Pri používaní je treba dbať na extrémnu tvrdosť soli (je schopná veľmi rýchlo poškrabať jemné materiály), preto sa vyvarujte použitiu na drahé, alebo náchylné materiály k poškrabaniu.
•    Kamenná soľ zároveň vynikajúco pomáha pri čistení zahnednutého povrchu na žehliacej ploche žehličky. Postup na odstránenie zahnednutia na žehličke je pri tom dosť jednoduchý, nasypte trochu kuchynskej soli na noviny, stolík alebo pracovnú dosku, zapnite žehličku a zľahka prechádzajte po tejto soli. Efekt je vynikajúci a dostavuje sa v okamžiku. Poväčšinou stačí iba pár minút.

Používajte len prírodné osviežovače vzduchu

Prírodné osviežovače si môžeme všimnúť všade okolo nás, jedine snáď v prípade, že bývate v strede veľkého mesta. Aj keď ani tam by nemal byť problém také zohnať. Reč je nepochybne o kvetinách, bylinách a rôznych okrasných rastlinách.  Spektrum ich druhov je tak široké, že pri vyberaní tých najkrajších a najvoňavejších okrasných kvetín môžete pozerať aj na ich ďalšie vlastnosti. Medzi tie najcennejšie patrí ich schopnosť pôsobiť proti plesňam, vírom, baktériám a najrôznejším mikroorganizmom. Ani toto však nie je všetko, kľudne môžeme zohnať bytové rastliny, ktoré odpudzujú komáre, muchy a iný otravný hmyz.

Odpudzovače hmyzu bez chemických látok

Medzi najznámejšie rastliny tohto druhu patrí levanduľa, rozmarín, šalvia lekárska, eukalyptus, bazalka a veľa iných exotických bylín. Netreba sa však vyhýbať ani citrónu. Ak začnete používať len takéto prírodné odpudzovače a osviežovače vzduchu, nielenže sa v maximálnej miere vyhnete zbytočným chemickým látkam, ale zároveň spravíte veľa pre svoje zdravie. Ak by ste potrebovali nejakú radu v oblasti čistenia, upratovania a hĺbkovo tepovacích prác, v Topservis  Vám vždy radi poradia, pretože stoja na Vašej strane v boji za čistý a zdravý domov.