Spravte si poriadok v kuchyni podľa profesionálov obrázok

Priestor v kuchyne je snáď najvyhľadávanejšou miestnosťou v dome a práve preto býva najviac znečistená a vyžaduje si špeciálnu pozornosť. Odznakmi používanej kuchyne sú fľaky od zapečenej mastnoty či potravín, v kútoch neraz narazíme na odkotúľané zrniečka potravín, v poličkách a odkladacích priestoroch sa tvoria nejasné povlaky a podobne.  Nikdy netreba zabúdať, že každá kuchyňa sa používaním znečistí a táto špina je neraz základom pre nejaký zdravotný problém. Preto aj keď si kuchyňa zaslúži pretrieť po každej príprave pokrmu, pár krát do roka by sme jej mali venovať komplexné čistenie v rámci väčšieho upratovania. Firma Topservis má s týmto procesom viac ako desaťročné skúsenosti, preto Vám môže fundovane poradiť.

Nová generácia čistidiel

Reklamy sú plné stopercentný rád, z billboardov sa na nás usmievajú tety so zázračným čistiacim prostriedkom v ruke. Pravda je však taká , že potrebujete kúpiť možno zo všetkých čistidiel, aby ste narazili na tých pár, ktoré Vám naozaj pomôžu. Nejaké upratovacie prostriedky potrebujete na zapečenú mastnotu, iné na všakovaké podlahy či na odstraňovanie škvŕn. Aj keď už ale narazíte na prostriedok, s ktorým ste spokojný, vynára sa nová otázka a to je či nie je až príliš agresívny a nezanechá nepríjemnú stopu na Vašom zdraví. Preto nie je nikdy na škodu kontaktovať odborníka ako je firma Topservis, ktorá Vám s touto otázkou rada poradí. Pri upratovaní kuchyne, alebo aj celej domácnosti je totiž možné používať novú generáciu čistiacich prostriedkov, ktoré si vynikajúco poradia aj s odolným znečistením, no zároveň sú do biologických čističiek a bez zbytočných chemikálií.

Ďalší variant čistenia

Parné čistenie je niečo, na čo sa môžete naozaj spoľahnúť. Ak máte kvalitný parný čistiť, jedná sa o naozaj nenahraditeľného pomocníka pre celú domácnosť.  Je pri tom založený na úplne jednoduchom efekte. Cez trysku je von z parného prístroja pod veľkým tlakom posudzovaná para. Efekt je potom založený na tom, že para pod silným tlakom je schopná sa dostať aj na nedostupné miesta a svojou čistiacou a dezinfekčnou schopnosťou odstraňuje mastnoty, ako aj nebezpečné mikroorganizmy. Pri použití parného čističa sa nemusíte báť ako kuchynskej linky, tak ani naozaj namáhaných spotrebičov ako digestor, fritéza či trúba. Veľmi efektívne odstráni aj znečistenie zo špár medzi kachličkami a iných zákutí.

Výhody parného čistenia sú nesporné, nielenže čistíte bez drahých čistiacich prostriedkov, ale zároveň šetríte svoje životné prostredie a následne aj svoje zdravie. Ak sa Vám tento spôsob čistenia pozdáva a nemáte dostatok času, firma Topservis Vám s tým rada pomôže.