Počuli ste o upratovaní Parou? parná triska

Poznáte ten pocit, stojíte v drogérii a pred Vami dlhé regály s čistiacimi prostriedkami? Je ich také neuveriteľné množstvo a pri tom ani netušíte aká je ich účinnosť a šetrnosť. Súčasný trh je doslova presýtený týmito prostriedkami od najrôznejších výrobcov a v najrôznejších druhoch. Čo keby však existovalo riešenie, pri ktorom nemusíte využívať vôbec chémiu. Dosiahli by ste oveľa lepšie výsledky, ako s väčšinou dostupných upratovacích prostriedkov? Pritom toto riešenie vyžaduje iba jednorazové investície a Vašu snahu. Ak teda nechcete pri každej potrebe volať profesionálnu čistiacu firmu ako Topservis, riešenie máte v kúpe parného čističa.

Upratovanie v Bratislave týmto spôsobom má okrem finančnej stránky aj ďalšie nesporné výhody. Nájdete ich vo forme ekologického prístupu k Vašej domácnosti a zdraviu. Práve preto stále viace ľudí rozmýšla nad kúpou parného čističa, čo je len dobre. Pri parnom čistení dosiahnete absolútnu dezinfekciu bez použitia agresívnych dezinfekčných prostriedkov a čistidiel, ako sú domestos či fixinela.

Napriek tomu, že čistíte len čistou vodou, para má takú silu, že odstraňuje aj veľmi zažraté nečistoty. Zároveň však vôbec nedochádza k mechanickému alebo chemickému poškodeniu čisteného materiálu. Čistenie parou je absolútne bez zápachu, ale zároveň dokáže odstrániť nepríjemný odor, ktorý je špinou spôsobený.

Ako to teda celé funguje?

Najdôležitejšou časťou tohto prístroja je výkonný bojler, ktorý je schovaný do obalu veľkosti stredného či malého vysávača. Tento bojler dokáže aj z veľmi malého množstva vody vytvoriť veľmi účinnú paru. Niektoré špičkovejšie prístroje hravo zohrejú paru aj cez stopedesiat stupňov Celzia. Tieto prístroje tvoria takzvanú suchú paru, práve preto že vzniká z malého množstva tekutiny. Podstatou celého čistenia je práve táto suchá para, ktorá vynikajúco odstraňuje znečistenie najrôznejšieho druhu a mastnoty.  Zároveň s tým je ale extrémne šetrná k čisteným materiálom, pretože nedochádza k nasiaknutiu vody materiálom.

Po parnom čistení vlastne zostáva čistený materiál len na povrchu vlhký. Táto vlhkosť sa pri tom dá ľahko utrieť, prípadne sa veľmi rýchlo vyschne. Svoje skúsenosti máme s týmto typom čistenia aj v našej praxi, kedy v extrémnych prípadoch tento spôsob nemusí úplne stačiť. Vtedy sa výborne hodia niektoré z mechanických nástavcov a už vôbec nič nestojí medzi Vami a dokonale čistou domácnosťou.