Počuli ste o upratovaní Parou? parná triska
Poznáte ten pocit, stojíte v drogérii a pred Vami dlhé regály s čistiacimi prostriedkami? Je ich také neuveriteľné množstvo a pri tom si nikto nie je istý ich účinnosťou a šetrnosťou. Súčasný trh je doslova presýtený týmito prostriedkami od najrôznejších výrobcov a v najrôznejších druhoch. Čo keby však existovalo riešenie, pri ktorom nemusíte využívať vôbec chémiu a dosiahli by ste oveľa lepšie výsledky, ako s väčšinou dostupných upratovacích prostriedkov? Pritom toto riešenie vyžaduje iba jednorazové investície a Vašu snahu. Ak teda nechcete pri každej potrebe volať profesionálnu čistiacu firmu ako Topservis, riešenie sa ponúka v kúpe parného čističa.
Upratovanie týmto spôsobom má okrem finančnej stránky aj ďalšie nesporné výhody vo forme ekologického prístupu k našim domácnostiam a nášmu zdraviu. Čím ďalej tým viac táto otázka rezonuje medzi  ľuďmi, čo je len dobre. Pri parnom čistení dosiahneme absolútnej dezinfekcie bez použitia agresívnych dezinfekčných prostriedkov a čistidiel, ako sú domestos či fixinela. Napriek tomu, že sa čistí len čistou vodou, para má takú silu, že odstraňuje aj veľmi zažraté nečistoty a zároveň sa nemusíte vôbec báť o nejaké mechanické, chemické či iné poškodenie čisteného materiálu. Čistenie parou je absolútne bez zápachu, ale zároveň dokáže odstrániť nepríjemný odor, ktorý je špinou spôsobený.

Ako to teda celé funguje

Najdôležitejšou časťou tohto prístroja je výkonný bojler, ktorý je schovaný do obalu veľkosti stredného či malého vysávača. Tento bojler dokáže aj z veľmi malého množstva vody vytvoriť veľmi účinnú paru, ktorá sa pri špičkovejších prístrojoch hravo prehupne až cez stopedesiat stupňov Celzia. Tieto prístroje tvoria takzvanú suchú paru, práve preto že vzniká z malého množstva tekutiny. Podstatou celého čistenia je práve táto suchá para, ktorá vynikajúco odstraňuje znečistenie najrôznejšieho druhu a mastnoty, ale zároveň je extrémne šetrná k čisteným materiálom, pretože nedochádza k nasiaknutiu vody materiálom. Po parnom čistení vlastne zostáva čistený materiál len na povrchu vlhký. Táto vlhkosť sa pri tom dá ľahko utrieť, prípadne sa veľmi rýchlo vyschne. Svoje skúsenosti má s týmto typom čistenia aj hĺbkovo čistiaca firma Topservis, ktorá jedným dychom dodáva, že v extrémnych prípadoch tento spôsob nemusí úplne stačiť. Vtedy sa výborne hodia niektoré z mechanických nástavcov a už vôbec nič nestojí medzi Vami a dokonale čistou domácnosťou.