upratovanie pol hodiny

V predchádzajúcich článkoch sme sa venovali hĺbkovému čisteniu Vašej domácnosti a ako si všetko zoradíte do bodov. Výborné je, že nie každý krát musíte postupovať takto dôkladne. Pre tieto prípady Vám prinášame niekoľko výborných rád, ako si upracete efektívne a za krátky čas.

Samozrejme s poctivým upratovaním určite neskončite, ale nemusíte šalieť zakaždým, keď očakávate hostí. Toto sú rady, ako rýchlo, za pár chvíľ osviežite svoj domov, aby vyzeral skvele. Nesmiete však zabudnúť, že s týmto budete fungovať iba vo výnimočných situáciách, keď Vás tlačí čas. Doplníte si svoju pravidelnú starostlivosť o svoju domácnosť.

Pár šikovných rád pre rýchle upratanie

Pointou rýchleho upratania je, aby ste ho robili každý deň po troškách. Porobíte drobné úlohy a tým pádom si nehromadíte prácu na celú sobotu. Vďaka pravidelnosti získate viac času, budete viacej v pohode a hostí privítate kedykoľvek. Už nebudete musieť tráviť hodiny prípravou na príchod návštevy a ani vyhľadávať profesionálne upratovanie.

Postupujte podľa týchto účinných trikov:

1. Vyhraďte si odkladacie miesto. Každý deň prinášame domov nejaké zbytočné veci. Cez znečistené topánky až po reklamné noviny. V takýchto malých množstvách si nemusíte uvedomiť, aký výrazný dopad to má na Vašu domácnosť, kým nezačnete upratovať. Vtedy zistíte to nepríjemné prekvapenie v podobe kopy všelijakých zbytočností a špinavej podlahy.

Stvorte si jedno odkladacie miesto napríklad za vchodovými dverami, kde budete všetko odkladať čo momentálne nepotrebujete. Môžete tu nechávať topánky, vetrovky, vodítko pre psa a iné veci, čím dosiahnete nad nimi kontrolu. Samozrejme toto je presne miesto na háčiky alebo misku na odkladanie kľúčov, už ich nikdy nestratíte.

2. Pračku púšťajte pravidelne. Skúste sa vyhnúť veľkým kopám špinavého oblečenia a perte častejšie. Operiete rýchlejšie a bielizeň Vám rýchlejšie uschne.

3. Neodkladajte špinavý riad. Každému sa protiví umývať riad, ale ešte horšie to budete mať, ak ho budete hromadiť. Určite sa ani radi nepozeráte na kopy špinavého riadu. Ak Však riad po jedle okamžite vložíte do myčky, prípadne ho okamžite opláchnete, výrazne si uľahčíte prácu. Už nebudete mať taký problém vydrhnúť zaschnuté kúsky jedla a umývanie riadu pôjde jedna radosť.

4. Spravte si s upratovania radosť. Ak sa Vám upratovacie práce protivia a vycuciavajú Vám energiu, máte to veľmi ťažké, pekne poupratovať. Skúste si pustiť Vašu obľúbenú hudbu, zaspievať si, alebo zatancovať. Uvidíte, ako si zdvihnete náladu a ani nebudete vedieť ako a bude hotovo.

5. Stanovte si čas, kedy upratujete. Určite si pár minút denne na upratovanie a nenechajte sa ničím vyrušovať. Ľahko stratíte koncentráciu, ak okolo vás pobehujú deti, zvoní telefón, prípadne Vám tam behá pes alebo mačička.

Postup v kúpeľni a kuchyni

Tieto dve miestnosti používame asi najčastejšie, preto im venujte trošku viacej času. Dôležité sú hlavne tieto miesta:

1. Vyčistite pracovnú plochu a umývadlá a podobné plochy. Ak budete tieto miesta pretierať pravidelne nezaberie Vám to skoro žiaden čas. Otrite ich vždy, keď dokončíte nejakú prácu, umývadlá po sebe vždy opláchnite.

2. Sústreďte sa na kľučky od dverí a dvierok na spotrebičoch a skrinkách. Tieto úchopy si zašpiníte veľmi rýchlo, pravidelným utieraním zabránite vytvoreniu veľkých nánosov.

3. Utierajte otlačky prstov. Kritické miesta nájdete na vypínačoch, leštenom mramore a podobne. Vynikajúco Vám poslúži kávový filter.

4. Zbavte sa neporiadku. Všetko po sebe vždy ukladajte do skriniek, nič nenechávajte voľne položené.

Obývacia izba a spálne

Počas tohto upratovania sa sústreďte iba povrchné veci. Hĺbkové čistenie sedačky si nechajte na neskôr.

1. Povysávajte podlahu. Nemusíte odsúvať nábytok, iba prebehnite tie najviditeľnejšie miesta
2. Preorganizujte ovládače, noviny a knihy. Zbytočné vyhoďte, ostatné uložte a po ruke si nechávajte iba tie, ktoré aktuálne budete používať.
3. Poustielajte si, prípadne iba načuchrajte poštáre a uložte deky a podobne.

Predsieň

Tento priestor vidí každý ako prvý a na základe neho si tvorí dojem. Preto tejto miestnosti venujte špeciálnu pozornosť.

1. Povysávajte a umyte podlahu. Návšteva určite prinesie so sebou nejaké znečistenie, napriek tomu robte túto činnosť pravidelne.
2. Pekne uložte všetky topánky, prípadne ich vložte do botníka.

Tu máte v pár bodoch celkom jednoduchý koncept, ktorý po pár krát si rýchlo osvojíte. Skúsenosťou získate prax a pôjde Vám to veľmi rýchlo. Sme si istý, že zbadáte o koľko si upratovanie uľahčíte. Ak by ste si chceli uľahčiť upratovanie, kľudne nás neváhajte kontaktovať 0908437079. Ponúkame všetky typy čistiacich prác.