Tepovanie Bratislava

Naša upratovacia, čistiaca a hĺbkovo tepovacia firma Topservis v Ružinove sa extrakčným hĺbkovým tepovaním čalúneného nábytku a kobercov zaoberá už od svojho vzniku v roku 2006. Počas tejto doby sme nazbierali bohaté skúsenosti, ktoré sme schopní pretaviť do profesionálneho výsledku či už pri hĺbkovom čistení čalúnenej sedačky, alebo behúňa. Nemáme problém s odstránením zanesenej mastnoty na úchytoch rúk, alebo opierkach hlavy. Odstránime fľaky od krvi, jedla, kávy, zbavíme Vašu sedačku roztočov, plesní a následne ju celú aj naimpregnujeme, aby zostal čistený kus nábytku dlhšie čistý a nabudúce sa ľahšie čistil.

Infolinka 0908437079

Takouto pravidelnou údržbou nedosahujeme len čistého a hygienického životného priestoru, ale taktiež niekoľkonásobne predlžujeme životnosť jednotlivých kusov čalúneného nábytku. Miestnosti, ktoré sú obývané deťmi, zvieratami, alergikmi, astmatikmi by sa mali tepovať aspoň dvakrát do roka. Takáto frekvencia čistenia by určite mala byť aj v priestoroch s vysokým pohybom osôb. Avšak pri bežnom zaťažení sedacej súpravy či koberca stačí takéto ošetrenie robiť raz za dvanásť mesiacov. Najnovšie štúdie hovoria za všetko. Nemecký odborníci prišli s výskumom, ktorý rozpracováva problematiku prašnosti našich domácností a určite platí aj v Bratislave. Miestnosti, v ktorých sú položené koberce na celej podlahe, je až o polovicu menšia koncentrácia prachových častíc, ako v priestoroch, ktoré majú pevnú podlahovú krytinu. Dokonca, ak sa jednalo o miestnosti, v ktorý bol vyšší pohyb osôb, bola až prekročená hranica povolenej prašnosti 50 ľg prachových častíc na meter kubický vzduchu. Výskum bol zameraný hlavne na obytné priestory v domácnostiach, ako obývačka, spálňa, detská izba. Skúmaných bolo viac ako 100 domácností. Priestory s pevnou podlahou mali priemernú dennú prašnosť skoro šesťdesiatpäť Ľg prachových častíc na kubický meter, teda povolená hranica bola prekročená o 15 ľg. Zatiaľ čo miestnosti s kobercami mali priemernú hodnotu okolo tridsať ľg.

Tepovanie sedačiek Bratislava

Hĺbkovo tepovacia firma Topservis Bratislava si je tohto faktu vedomá, preto čistenie matracov, postelí, behúňov, gaučov, kresiel a taburetiek, neodporúča len alergikom, ale aj bežným domácnostiam. Život v prašnom prostredí totižto predstavuje riziko vzniku dýchacích ťažkostí. Samotné prachové častice nepredstavujú jediný problém, pretože na takéto častice sa nabaľujú aj výkale roztočov, spóry plesní a mikroorganizmov.

Pravidelným hĺbkovým čistením koberec a sedacia súprava dokáže výrazne prašnosť v domácnosti znížiť. Celý výskum dokázal, že bytový prach sa akumuluje v spodnej časti koberca, kde sa zachytí a nevíri sa chodením ani vetraním, ako je tomu napríklad pri plávajúcej podlahe. Z toho vyplýva, že takto zachytený prach nepredstavuje problém pre obyvateľov domácnosti. Odporúčanie nemeckých expertov je jasné. Ak sa nechystáte aspoň 2 x denne umývať podlahu, koberec bude pre Vás určite lepšou voľbou. Nad takýmto opatrením by mali porozmýšľať hlavne ľudia s alergiou. Výskum ďalej zistil, že v kobercoch žije minimálne množstvo roztočov, takmer žiadne, pretože tam nemajú dostatočné podmienky pre život. Ich výskyt je spôsobený hlavne padaním z postelí a sedačiek. Preto sa v kobercoch našli hlavne vysušené výkale roztočov s bytovým prachom. Dôkazom o neschopnosti roztočov žiť v kobercoch je fakt, že v kancelárskych kobercoch sa vôbec roztoče nevyskytujú. Práve preto je hĺbkové tepovanie ponúkané hĺbkovo tepovacou firmou Topservis pôsobiacou v Bratislave, tým správnym riešením pre vlastníkov behúňov, čalúnených sedačiek a matracov.