Tepovanie sedačiek: Ako pomôže vášmu zdraviu a pohodliu

Začneme s vysvetlením pojmu „tepovanie“. Viacfázové tepovanie je proces, ktorý používame na hĺbkové čistenie nábytku, najmä sedačiek a kobercov. Tento proces začíname použitím silného tepovača na odstránenie povrchových nečistôt, ako sú prach, nánosy mastnoty, fľaky či drobky. Potom na sedačky aplikujeme špeciálne čistiace prostriedky, ktoré následne strojovo vpracujeme do tkaniny. Tepovaním nielen zachováme estetiku sedačky, ale aj zlepšíme zdravie alergických osôb. Zároveň zvýšime pocit pohodlia všetkých osôb, ktoré sedačky používajú.

K jednotlivým druhom materiálov pristupujeme špecificky

Proces tepovania určujeme v závislosti od typu sedačky a materiálu, z ktorého je vyrobená. Na niektoré typy sedačiek používame špeciálny postup čistenia na báze rozpúšťadiel, zatiaľ čo iné pekne povolíme od znečistenia len za pomoci vody a bežných čistiacich prostriedkov. Preto sa neustále zaujímame o tie najmodernejšie trendy v čistení na svetovej úrovni. K čisteniu môžeme pristupovať rôznymi technikami tepovania, od ručného až po mechanické. Vždy sa rozhodujeme individuálne v závislosti od potrieb a preferencií daného materiálu..

Často výhody tepovania sedačiek spoznáte aj na svojom zdraví

Tepovanie sedačiek má mnoho výhod pre naše zdravie. Na prvom mieste hĺbkovým tepovaním odstraňujeme alergény ako prachové roztoče, plesne, čiastočky kože, mastnotu a peľ, ktoré používaním vnášame do tkaniva sedačky. Zároveň odstraňujeme baktérie a vírusy, ktoré často spôsobujú vážne zdravotné komplikácie. Okrem toho tepovanie používa len ekologické čistiace prostriedky, ktoré sú bezpečné pre ľudí a životné prostredie. Ak by ste chceli vedieť, kedy je ten správny čas objednať si profesionálne hĺbkové čistenie.

Získate oveľa lepší pocit, ak sa posadíte na čistú sedačku

Tepovaním sedačiek si nielen zlepšíte hygienu a zdravie, ale aj pohodlie. Na čistej sedačke si príjemnejšie a pohodlnejšie oddýchnete a zároveň pôsobia atraktívnejšie. Tepovaním tiež obnovíme textúru a farbu tkanín, čím výrazne zlepšíme vzhľad sedačky a celkovú atmosféru v miestnosti. Samozrejme podobný pocit získate aj po vyčistení koženej sedačky.

Tepovaním sedačiek prekvapivo tiež vplývate na životné prostredie

Pravidelným čistením pohoviek pritom vplývate na životné prostredie veľmi výrazne. Nielenže používaním ekologických čistiacich prostriedkov znižujeme množstvo chemických látok, ktoré dostávame do našich domov a životného prostredia. Navyše, tepovaním zároveň predlžujeme životnosť nábytku, čím sa znižujeme potrebu jeho nahradenia a znižujeme tým teda aj produkciu odpadu.

Čistíte si sedačku doma svojpomocne?

Ak už ste si niekedy čistili sedačku doma, alebo sa na tento proces chystáte, objavíte množstvo existujúcich metód. V jednom prípade môžete použiť mix vody a čistiaceho prostriedku, ktorý aplikujete na sedačku a následne ju vytriete handrou a kefou. Alebo využijete rôzne prírodné metódy, ako je použitie sódy bikarbóny alebo octu. Taktiež veľmi účinným spôsobom, pri ktorom si ale musíte dávať pozor sú prírodné abrazíva. Takýto prírodný pomocníci sú často veľmi účinný a to hlavne pri odstraňovaní škvŕn a pachov. Trošku špeciálne by ste mali postupovať ak si spravíte škvrnu od krvi a trošku odlišne, ak chcete odstrániť rôzne typy škvŕn. Samozrejme by ste si mali dávať pozor, z akého typu materiálu je vaša sedačka. Totižto niektoré materiáli nesú vhodné na čistenie vodou. Viac sa o tom dočítate v našom článku: Je moja sedačka či koberec vhodná na hĺbkové tepovanie mokrou cestou?

Vyhnite sa častým chybám pri tepovaní sedačiek

Pri tepovaní sedačiek sa stretnete s rôznymi chybami. Jednou z najčastejších, ktorej sa nemusíte vyhnúť je prílišná vlhkosť, tu by ste si mali prečítať tento článok.. Ak si totiž prílišne premočíte sedačku, môžete si spôsobiť skrytý rast plesní alebo si poškodíte materiál sedačky. Ďalšou častou chybou, s ktorou sa môžete stretnúť je, ak použijete nesprávne čistiace prostriedky. Môžete si poškodiť tkaninu alebo zanechať nežiaduce zvyšky saponátu. Vždy sledujte pokyny výrobcov sedačiek a čistiacich prostriedkov a minimalizujete pravdepodobnosť, že spravíte chybu.

Ako správne vyberiete firmu na tepovanie sedačiek?

Ak chcete dosiahnuť naozaj čistú sedačku, pri výbere profesionálnej služby tepovania sedačiek zvažujte niekoľko faktorov. Skúsenosti a odborné znalosti sú kľúčové, pretože tepovanie vyžaduje špeciálne nástroje a efektívne techniky. Sledujte hodnotenia zákazníkov, tými si tiež spravíte dobrý prehľad a doprajete si užitočné informácie o kvalite služieb. Okrem toho tiež sledujte vývoj ceny a zistiť, či spoločnosť ponúka špeciálne balíčky alebo zľavy, alebo nejde len o nástroj, ako Vás nachytať. Lebo na trhu nájdete aj spoločnosti, ktoré na základe nereálnej ceny sa snažia obalamutiť zákazníka. Nakoniec by ste mali zvážiť, či spoločnosť používa ekologické čistiace prostriedky a či je schopná čistiť špecifický typ a materiál vašej sedačky. Zároveň by ste mali vedieť, ako často by ste sa mali púšťať do tepovania a ktoré znaky sledovať.

Ďalšie zaujímavé informácie nájdete na našich sociálnych sieťach: 

Linkedin : https://www.linkedin.com/in/topservis-viacf%C3%A1zov%C3%A9-h%C4%BAbkov%C3%A9-tepovanie-a-upratovanie-bratislava-925b1b95/

Pinterest : https://sk.pinterest.com/topservisbratislava/

Facebook: https://www.facebook.com/Topservis.tepovanie.upratovanie.Bratislava/

Instagram: https://www.instagram.com/topservis_bratislava/

Youtube: https://www.youtube.com/@fanusik1910

Twiter: https://twitter.com/TopservisBA

TikTok: https://www.tiktok.com/@topservis.tepovanie