tepovanie a zdravie

Odborným hĺbkovým tepovaním prospejete svojmu gauču a kobercu mnohými spôsobmi. V prvom rade predĺžite životnosť svojho čalúneného nábytku, znova rozjasníte farby, zlepšíte celkový vzhľad odstránením fľakov a v neposlednej rade vylepšíte vzhľad celej miestnosti. Toto sme vymenovali iba niektoré z úžitkov hĺbkového tepovania. Ale ten najdôležitejší prospech budete mať na Vašom zdraví.

Tu Vám prinášame zoznam benefitov, ktoré budete mať na vašom zdraví.

Rátajte s alergénmi

Odborným viacfázovým tepovaním odstránime najrôznejšie znečisťujúce látky, bežne padajúci prach a znečistenie, ktoré nanosíme na rukách. Zbavíte sa zvieracej srsti a hmyzích alergénov, ktoré sa veľmi ľahko zachytia na čalúnenom nábytku. Vedecké štúdie ukazujú, že ak sa dlhodobo vystavujete týmto typom alergénov negatívne si vplývate na zdravie dýchacích ciest. No ešte viacej pocítite tieto alergény, ak máte respiračné ochorenia, alebo priamo alergie.

Vysávačmi na domáce použitie a bežnými čistiacimi prostriedkami nezbavíte priestor dostatočne všetkých alergénov. Zatiaľ čo profesionálnymi vodnými extraktomi dokážeme tieto škodliviny perfektne odstrániť. K našej práci využívame len profesionálne vybavenie a extra účinné čistiace prostriedky.

Rozlúčte sa s roztočmi

Roztoče sú mikroorganizmy, ktoré voľným okom nevidíte, no napriek tomu Vášmu zdraviu dokážu nebezpečne ublížiť.

Roztoče môžete nájsť v látkach po celej domácnosti. Od sedačiek, kobercov, matracov až po hocijaký čalúnený nábytok. Roztoče sa tak ľahko rozširujú, pretože zožerú na čo narazia. Živia sa odumretou ľudskou pokožkou, omrvinkami potravín a biologickými látkami. Ako problém na svojom zdraví nepocítite iba samotné roztoče, ale aj ich výkale a vlastné odumreté telá. Dokopy predstavujú jeden veľký alergén.

Keďže roztoče nájdete prakticky po celej domácnosti, úplne ich nikdy nedokážete eliminovať. No môžete výrazne znížiť ich množstvo pravidelným hĺbkovým tepovaním. V priemere sa na jedom štvorcovom metre nachádza až 100 000 roztočov a to je vedecký fakt.

Pleseň

Plesne sú mikroskopické huby, ktoré sú veľmi nebezpečné. Narastú všade tam, kde je dostatočne vysoká vlhkosť a nízky pohyb vzduchu. Pleseň si môžete spraviť rozliatím nápoja na koberec, napadanými omrvinkami potravín, alebo tiež nanosenou pôdou na topánkach. S plesňou môžete mať veľký problém hlavne v domácnostiach s vysokou vlhkosťou, v ktorých sa netvorí pleseň len na stenách ale aj na kobercoch, vo vnútri sedačiek, alebo na spodnej strane matracov.

Ak sa tvoria plesne aj vo Vašej domácnosti a pociťujete ich ako vážny problém, prečítajte si náš predchádzajúci článok. Profesionálnym hĺbkovým tepovaním odstránime plesne a spóry, ale na absolútne odstránenie tohto problému potrebujete znížiť celkovú vlhkosť domácnosti.

Baktérie a mikroorganizmy

Hĺbkovým tepovaním neodstránime len zanesené nečistoty, mastnotu, plesne a roztoče, ale aj nebezpečné baktérie. Nezabúdajte na odstraňovanie baktérií v každej domácnosti, ale hlavne, máte doma malé deti, ktoré nemajú imunitu ešte dostatočne vyvinutú.

Cítite zápach?

Bežným vysávačom neodstránite nepríjemný zápach. Ak sa chcete zbaviť nepríjemných pachov, v prvom rade musíte dôkladne odstrániť všetko znečistenie a vydezinfikovať mikroorganizmy. Až vtedy môže Vaša sedačka získať príjemnú vôňu.

Profesionálnym hĺbkovým tepovaním si tiež zvýšite celkovo hygienu domácnosti a kvalitu ovzdušia. Lepšie budete zaspávať a príjemnejšie budete dýchať. Celkovo si zvýšite subjektívny pocit pohody, pretože čistým prostredím si vždy zdvihnete náladu.