Ako si vybrať podlahový čistiaci stroj obrázok

Dnešná doba ponúka celú paletu čistiacich, umývacích, hĺbkovo tepovacích či upratovacích strojov. Je iba na samotnom spotrebiteľovi, aký problém potrebuje riešiť a aby sa správne rozhodol. Najčastejšou technikou, ktorá sa využíva z najvyššej triedy, sú stroje na umývanie veľkoplošných podláh. Potrebám a záujmu zo strany zákazníkov zároveň odpovedá množstvo typov a výkonností týchto strojov. So širokou možnosťou výberu však prichádza nevýhoda v podobe nutnosti presne si dopredu určiť, na čo daný stroj budete potrebovať. ,,Dopredu je potrebné presne poznať z akého materiálu bude podlaha. Či z betónu, plávajúcej podlahy, dlažby, gumy alebo podobne. Na tento typ povrchu je potom potrebné kupovať príslušný typ kefy a stieracej lišty ʺ upozorňujú na základe svojich skúseností profesionáli z hĺbkovo tepovacej firmy Topservis. ,, U techniky vyššej triedy má klient možnosť vybrať si presný typ kefy aj na základe niekoľkých tried tvrdosti a materiálu, z ktorého je kefa zhotovená. Stieraciu lištu je potom možnosť si vybrať z minimálne dvoch typov gumy a jednej univerzálnej. Od tvrdosti gumy závisí jej schopnosť zotierať hrboľaté povrchy či hlbšie spárovanie. Svoje uplatnenie nájde aj polyuretánová lišta hlavne na prevádzkach, kde sa pracuje s olejom ʺ jedným dychom dodávajú.

Treba rozlišovať využitie

Pri umývaní a čistení podlahových plôch narazíme na určité pravidlá, ktoré sa určite doporučuje dodržiavať. ,, Pri používaní čistiacej techniky si treba hlavne dávať pozor na spôsob čistenia a následného vysúšania. Diskovité kefy namontované na jednotlivé mašinky nemusia byť vhodné na umývanie povrchov, ktoré ešte nie sú dostatočne zbavené hrubého znečistenia. ʺ upozorňujú predstavitelia upratovacej firmy Topservis. Toto isté pravidlo platí pri čistení akéhokoľvek povrchu. Nedajú sa robiť všetky fázy súčasne, najprv je potrebné zbaviť podlahu čo najväčšieho množstva veľkozrnného znečistenia.

Konkrétny príklad

Pekný príklad predstavuje upratovanie plôch, na ktorých sa vyrábajú drevené palety. V žiadnom prípade sa nesmie začať s čistením podlahy do momentu, než budú triesky pozametané. Je tu možnosť prikúpiť na stávajúci umývací stroj predzametaciu hlavicu, alebo zabezpečiť pracovníkov, ktorí najprv priestor vyčistia od hrubého znečistenia. V opačnom prípade všetko môže byť v poriadku až do momentu, kedy sa do obyčajného čistiaceho automatu s bežnými rotačnými kefami dostane trieska pod stieraciu lištu. Buď táto trieska môže poškodiť samotnú stieraciu lištu, alebo v lepšom prípade sa iba zakliesni a spôsobuje neumytý pás podlahy. A ak si tejto skutočnosti neskoro všimnete, všetka práca môže prísť navnivoč.