Tepujte profesionálne po Bratislave

Týchto pár riadkov by sme radi venovali oboznámeniu so všetkými existujúcimi spôsobmi tepovania, alebo čistenia čalúneného nábytku a behúňov. Pri rozhodnutí dať si vytepovať sedačku, posteľ, alebo koberec v podstate môžete voliť iba z dvoch spôsobov. Jedným spôsobom je extrakčná metóda na vlhko a tým druhým spôsobom je tepovanie na sucho. Pri samotnom rozhodovaní by na prvom mieste mal byť smerodajný materiál, ktorý sa chystáme  vyčistiť. Totižto každý čalúnený nábytok aj koberec sú označené lístkom s informáciami o spôsobe čistenia. Ak sa na spodnej alebo zadnej strane nábytku nachádza tiket s označením ,,dry clean,, to znamená, že takýto materiál sa nemôže premočiť, lebo hrozí poškodenie. Na tomto mieste by sme mohli spomenúť napríklad vlnené koberce, ktorým môže hroziť pri hĺbkovom čistení mokrou cestou poškodenie.

Tou druhým variantom je, ak je materiál vhodný na mokré čistenie, čo je vo väčšine prípadov. Táto metóda je čistenie vodným extraktorom. Podľa skúseností firmy Topservis, ktorá sa v tejto oblasti pohybuje viac ako dekádu, je na výsledný efekt vhodnejšia metóda mokrého čistenia. Ak sa môže materiál namočiť, je oveľa vyššia pravdepodobnosť, že špina povolí a bude ju možné odstrániť. Preto profesionáli vo firme Topservis odporúčajú sledovať túto skutočnosť už pri kúpe čalúneného nábytku, aby ste si neskôr ušetrili starosti.

Pri väčšine nesporných výhod má tento spôsob aj pár nevýhod, ako je napríklad dlhšie schnutie čisteného materiálu. Aj keď samotné snutie vo väčšine prípadov netrvá viac ako pár hodín, sú miesta so zhoršeným vetraním a v týchto prípadoch sa odporúča použiť čistenie suchou cestou. Celá metóda suchou cestou spočíva v rozsypaní jemného prášku či peny, ktorá vyschne a následne je povysávaná spolu so špinou.

Oslovujte firmy s dostatočnými skúsenosťami

Treba si uvedomiť, že pri čistení suchou cestou nie sú k dispozícií také vysávače, ktoré by dokázali konkurovať hĺbkovému tepovaniu mokrou cestou. Vo vode sa špina, fľaky a najrôznejšie znečistenie dobre rozpúšťa a potom ide ľahko extraktorom odsať. Ale ani pri kvalitnejšom mokrom čistení nie je samozrejmosťou dôkladné vyčistenie, na to sú potrebné skúsenosti a znalosti, ako postupovať. Preto je určite vhodnejšie vyberať si časom preverené firmy ako je Topservis, ktoré majú k dispozícií výkonné stroje a kvalitné čistiace a upratovacie prostriedky. Znečistenie ani mastné fľaky od rúk a hlavy už nebudú tróniť na Vašej sedačke, stačí si objednať služby hĺbkovo tepovacej a čistiacej firmy Topservis.