Ako si vybrať podlahový čistiaci stroj obrázok

Obchodníci dnes v predajniach ponúkajú celú paletu čistiacich, umývacích, hĺbkovo tepovacích či upratovacích strojov. Je na každom z nás, aký problém potrebujeme riešiť a ako sa rozhodneme. Z najvyššej rady profesionálnych strojov využívajú napríklad supermarkety umývacie stroje. Potrebám a záujmu zo strany zákazníkov zároveň odpovedajú výrobcovia množstvom typov a výkonností rôznych strojov. Pre niektorých z nás so širokou možnosťou výberu však prichádza nevýhoda v podobe potreby rozhodnúť, na čo daný stroj budete potrebovať. ,,Dopredu musíte presne poznať z akého materiálu bude podlaha. Či z betónu, plávajúcej podlahy, dlažby alebo gumy. Na tento typ povrchu musíte potom kúpiť príslušný typ kefy a stieracej lišty ʺ upozorňujeme na základe našich skúseností z  prevádzkovania profesionálne hĺbkovo tepovacej firmy Topservis.

U techniky vyššej triedy máte ako klient možnosť vybrať presný typ kefy na základe niekoľkých tried tvrdosti a materiálu, z ktorého je kefa zhotovená. Stieraciu lištu môžete potom vybrať z minimálne dvoch typov gumy a jednej univerzálnej. Od tvrdosti gumy závisí potom jej schopnosť zotierať hrboľaté povrchy či hlbšie spárovanie. Svoje uplatnenie nájde aj polyuretánová lišta hlavne na prevádzkach, kde pracujú s olejom.

Rozlišujte využitie

Pri umývaní a čistení podlahových plôch narazíte na určité pravidlá, ktoré určite doporučujeme dodržiavať. V každom prípade pri používaní čistiacej techniky dávajte hlavne pozor na spôsob čistenia a následného vysúšania. Diskovité kefy namontované na jednotlivé mašinky používajte iba v prípade dostatočne poumývaného čisteného povrchu od hrubého znečistenia. Toto pravidlo dodržiavajte pri čistení akéhokoľvek povrchu. Nemôžete robiť všetky fázy súčasne, najprv musíte zbaviť podlahu čo najväčšieho množstva veľkozrnného znečistenia.

Konkrétny príklad

Pekný príklad predstavuje upratovanie plôch, na ktorých sa vyrábajú drevené palety. V žiadnom prípade nesmiete začať s čistením podlahy do momentu, než budú triesky pozametané. To je alfa omega. Buď máte možnosť prikúpiť na stávajúci umývací stroj predzametaciu hlavicu. Alebo v druhom variante môžete zabezpečiť pracovníkov, ktorí najprv priestor vyčistia od hrubého znečistenia. Inak budete mať poriadok iba do momentu, kedy sa do obyčajného čistiaceho automatu s bežnými rotačnými kefami dostane trieska pod stieraciu lištu. v horšom prípade buď táto trieska poškodí samotnú stieraciu lištu, alebo možnože spôsobí neumytý pás podlahy. Táto skutočnosť môže byť dosť nepríjemná, ak ju uvidíte neskoro, všetka Vaša práca vtedy príde navniveč.