Upratujte podľa feng shui aj cez sviatky obrázok

Už iba pár týždňov máme do najväčších sviatkov v roku a vtedy by sme mali začať rozmýšľať nad upratovaním a prípravnými prácami. Pretože ak si necháte čistenie či hĺbkové tepovanie na poslednú chvíľu, môžete sa dostať nielen do časového presu, ale upratovanie si stažíte. Zároveň si z nej môžete spraviť neorganizovanú činnosť. Oveľa lepší prístup zvolíte, ak si všetko pekne zorganizujete a pokúsite sa postupovať podľa východnej filozofie Feng shui! Takto si upratovanie spravíte nielen harmonické, ale vyvoláte si aj príjemné pocity.

Váš domov zalejte príjemnou energiou

Starí číňania feng shui založili ako staroveké čínske učenie. V tomto najväčší dôraz kládli na harmóniu priestoru a človeka v ňom žijúceho. Vložili doňho plno drobných vychytávok, ktorými po ich aplikácií harmonizujete priestor. Zároveň však aj zosilňujete prúdenie pozitívnej energie bez zbytočných blokov a prekážok. Celú filozofiu vytvorili na základe snahy o prežitie spokojného a naplňujúceho života. V takom živote nebudete mať núdzu o hojnosť v každom smere a do života si privediete množstvo priateľov. Zároveň v tomto priestore môžete zangažovať celú rodinu. Ratolesti začnite v útlom veku viesť k poriadku vo svojej izbe, aby neskôr upratané poličky udržiavali bez prachu a skrine uložené. Vaša polovičku pošlite do pivnice či garáže, aby ste zapojili aj chlapskú ruku.

V prvom rade používajte ekologické čistiace prostriedky, ktorými nebudete zaťažovať priestor zbytočnými chemikáliami. S týmto Vám radi poradíme, ak by ste chceli upratovanie v Bratislave. Celú podstatu feng shui chápte ako odstránenie všetkých nepotrebných vecí. Týmito iba zaberáte miesto a zbytočne dávate priestor pre prach. Čiže ak máte preplnenú komoru, pivnicu či garáž nepotrebnými a pokazenými vecami, nieste v harmónii a všetko musíte dať preč. Odstrániť musíte všetko, čo vidíte ako nepotrebné a nemáte na to príjemné spomienky. Tento postup aplikujte na všetko, aj na nenosené oblečenie. Najlepšie spravte pritom ešte dobrý skutok a darujte takéto veci buď do detského domova, priateľom, alebo podobne.

Udržujte vchod a hojnosť Vášho príbytku porastie

Po dôkladnej selekcii sa pustite do samotného čistenia, upratovania a spravte aj hĺbkové tepovanie v Bratislave. Po dokončení upratovania všetky čistiace prostriedky, handry, lopatky, zmetáky a všetko čo súvisí s upratovaním uložete na také miesto. Takto ich skryjete pred zrakom návštevy.

Najviac si dávajte pozor na vstupné priestory. Vstupný priestor vyčistite a okrášlite napríklad peknou kvetinou. V peknom a čistom príbytoku objavíte zdroj Vašej radosti a už z diaľky Vás bude vítať. Ak máte úzke chodby, nič v nich neskladujte, čím by ste si zbytočne zavadzali. Vo voľnej chodbe môžete napríklad umiestiť aj zrkadlá, nikdy nie však oproti vstupným dverám. Ak by Vás daná téma zaujala, vo firme Topservis sme tu vždy pre Vás a radi Vám poradíme.