Upratujte podľa feng shui aj cez sviatky obrázok

Už iba pár týždňov zostáva do najväčších sviatkov v roku a to je najvyšší čas, začať rozmýšľať nad upratovaním a prípravnými prácami. Ide o to , že ak si necháme čistenie či hĺbkové tepovanie na poslednú chvíľu, môžete sa dostať nielen do časového presu, ale z upratovania sa môže stať náročná a neorganizovaná činnosť. Oveľa lepší prístup je všetko si pekne zorganizovať a pokúsiť sa postupovať podľa východnej filozofie Feng shui! Takéto upratovanie je nielen harmonické, ale vyvoláva aj príjemné pocity.

Váš domov sa zaleje príjemnou energiou

Feng shui je staroveké čínske učenie, ktoré najväčší dôraz kladie na harmóniu priestoru a človeka v ňom žijúceho. Je plné drobných vychytávok, ktoré po ich aplikácií harmonizuje priestor a zosilňuje prúdenie pozitívnej energie bez zbytočných blokov a prekážok. Celá filozofia bola vytvorená na základe snahy o prežitie spokojného a naplňujúceho života, v ktorom nebudete mať núdzu o hojnosť v každom smere a do života Vám privedie množstvo priateľov. Tu presne nastáva priestor na angažovanie sa celej rodiny – ratolesti začnite v útlom veku viesť k poriadku vo svojej izbe, aby neskôr upratané poličky bez prachu boli samozrejmosťou a čisto v skrini normou. Vaša polovička sa naopak môže pustiť do pivnice či garáže, aby sa zapojila aj chlapská ruka.

Základom sú ekologické čistiace prostriedky, ktoré nebudú zaťažovať priestor zbytočnými chemikáliami. S týmito vám radi poradia vo firme Topservis. Celá podstata tejto filozofie je na odstránení všetkých nepotrebných vecí, ktoré iba zaberajú miesto a zbytočne na ne padá prach. Čiže preplnené komory, pivnica či garáž preplnená nepotrebnými a pokazenými vecami nie je to pravé orechové, všetko musí ísť preč. Odstrániť treba všetko, čo je nepotrebné a nemáme na to príjemné spomienky. Tento postup treba aplikovať na všetko, aj na nenosené oblečenie. Najlepšie je asi spraviť pritom ešte dobrý skutok a darovať takéto veci buď do detského domova, priateľom, alebo spraviť s nimi niečo podobné.

Udržujte vchod a hojnosť do Vášho príbytku sa iba pohrnie

Po dôkladnej selekcii sa treba pustiť do samotného čistenia, upratovania či hĺbkového tepovania. Po dokončení samotného upratovania je potom potrebné čistiace prostriedky, handry, lopatky, zmetáky a všetko čo súvisí s upratovaním uložiť na také miesto, kde budú skryté pred zrakom návštevy.

Najviac si dávajte pozor na vstupné priestory. Čistý, okrášlený vchod napríklad peknou rastlinou je dobrý nápad. Do Vášho príbytku sa potom budete tešiť a bude Vás už z diaľky vítať. Ak máte úzke chodby, nemali by ste v nich nič skladovať , čo bude zbytočne zavadzať. V takejto voľnej chodbe je možné umiestiť aj zrkadlá, nikdy nie však oproti vstupným dverám. Ak by Vás daná téma zaujala, firma Topservis je tu vždy pre Vás a rada Vám poradí.