Pri upratovaní majú toalety špeciálne miesto obrázok

V dnešnom článku sa budeme venovať jednému z najkritickejších miest, čo sa týka údržby domácnosti. Celá domácnosť môže byť perfektne vyčistená, ale ak sú toalety zanedbané, hrozí infekcia. Okrem jedného z najdôležitejších úkonov po použití WC umytí rúk, je potrebné sa starať o hygienu celých toaliet. Je potrebné na pravidelnej báze udržiavať dezinfikovanú záchodovú misu, záchodovú dosku a tiež splachovač – pokiaľ sa nejedná o verejnú toaletu s bezdotykovým splachovaním. Nesmieme zabúdať na umývanie kľučiek od dverí, ktoré sú tiež nezanedbateľným semenišťom mikroorganizmov a vírov.

Napriek pravidelnej údržbe by mala prebehnúť aspoň raz za štyri týždne komplexná údržba. Napriek nepretržitému pravidelnému čisteniu sa na stenách záchodovej misy vplyvom nanášania a ukladania minerálnych látok môžu tvoriť stekance. Na takéto usadeniny vo väčšine prípadov nestačí bežná aplikácia čistiacich prípravkov, nutnosťou býva stará známa ručná práca, mechanické drhnutie kefou. V žiadnom prípade sa nesmie zabúdať ani na priestory pod okrajom záchodovej misy, kde bývajú usadeniny v najväčšej vrstve.

Po záchodovej mise prichádza na radu aj záchodová doska. Pri čistení chytacích miest, kde býva najväčšie množstvo špár, do ktorých sa zanáša znečistenie, sa často hodí použitá zubná kefka. Ideálna je čo najviac rozodratá, aby sa dostala do každej medzierky.

Záchodovou misou a doskou upratovanie však nekončí. Na rad prichádzajú podlaha, steny a všetky ostatné predmety, ktoré sa v danej miestnosti nachádzajú. Výrazný zdroj roznášania baktérií a vírov sú zásobník a na toaletný papier či papierové osušky. S rovnakým úsilný, ako samotnému záchodu, je nutné sa venovať nim ale aj umývadlu. Najefektívnejšie pomôcky

Pri údržbe toaliet sa vynikajúco osvedčia pomocníci ako handričky z mikrovlákna. Mikrovláknové handričky potrebujú menšie množstvo vody, menej čistiacich prostriedkov a menej nami vynaloženej námahy, ako klasické handry či utierky. Vďaka menšiemu použitiu vody, povrch na WC rýchlejšie uschne a tým sa skráti doba uzavretia WC a zníži sa riziko pošmyknutia a pádu.

Správne dávkovače sú skvelý pomocník

Tak ako je dôležité vyčistiť toaletu, tak je podstatné venovať sa aj samotnému vybaveniu. Celý postup by sme mali začať už pri výbere správnych sanitárnych obkladačiek. Podstatným prvkom zariadenia záchodov sú tiež dávkovače tekutého mydla, hlavne ak sa bavíme o verejných toaletách v hoteloch a úradoch. Každá profesionálna prevádzka by v dnešnej dobe mala takúto vymoženosť už využívať. Použité tuhé mydlá na okrajoch umývadiel poväčšinou už iba každého odradia.  Dávkovače sú oveľa hygienickejšie a zároveň ekonomickejšie, pretože jedným dotykom sa aplikuje presné množstvo mydla potrebného k umytiu rúk, nedochádza teda k plytvaniu. Výrazným benefitom môže byť aj ich estetický vzhľad, ktorým doplňujú celé zariadenie.

Čistiaca, umývacia  a upratovacia firma Topservis má s touto oblasťou bohaté skúsenosti, preto nás pre viac informácií neváhajte kontaktovať.